Idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka

0
3584
dzień babci i dziadka

Pamiętam jak będąc małą dziewczynką chodziłam w Dzień Babci i Dziadka do nich w odwiedziny złożyć im życzenia. Nie miałam daleko, zaledwie parę kroków do jednych i do drugiej babci odrobinę dalej. Nie myślało się wtedy miesiąc wcześniej co kupić, bo zazwyczaj robiło się samemu laurkę, mówiło się wyuczony wierszyk, a będąc starszym kupowało kwiatka lub czekoladki.

Pamiętam, że tego dnia wszyscy wnuczkowie przychodzili do dziadków, bez żadnego zmuszania, z chęcią i uśmiecham. Cały dom wtedy tętnił życiem, było głośno, wesoło i nikomu nie spieszyło się do domu – po prostu spędzaliśmy z nimi czas. Dziadek wszystkim robił herbatę albo kupował Kaskadę – tak wtedy jeszcze była w sklepach, kto jeszcze pamięta jej smak? Stawiał placka, ciastka na stół i tyle, tak po prostu – to był dla nich idealny i najlepszy prezent jaki mogliśmy im dać – wspólnie spędzony czas. 

Nie było wtedy tylu możliwości i takiego wyboru jak teraz, tylu prezentów specjalnie dedykowanych dziadkom, dziadkowie też nie oczekiwali od wnuczków drogich i wyszukanych podarunków – jestem pewna, że i teraz tak jest. Moim zdaniem idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka to czas, taki na spokojnie, bez pośpiechu, taki, że można się patrzeć tylko w sufit i nic nie powiedzieć, po prostu być .

Tylko, że w tych czasach, dzieci rzadko samemu puszcza się, żeby poszły kilka ulic dalej w odwiedziny, za dużo jest teraz niebezpieczeństwa – ja też się boję, bo to nigdy nic nie wiadomo. Dlatego ten czas wnuczków dla dziadków, wiąże się często też z naszym czasem, pewnie z tego powodu nieraz wolimy coś kupić, żeby dzieciaki dały w prezencie, na szybko złożyć życzenia. Coraz częściej jest też tak, że mieszkamy daleko i nie ma możliwość osobiście zabrać dzieciaki do dziadków i zostaje nam rozmowa telefoniczna, a przez telefon to wiadomo jak jest, kilka słów, pozdrowienia i do następnego razu, nawet jak by się chciało być blisko, to nie ma jak.

Nie wiem czy to dlatego, że sama jestem już matką, czy może dorosłam już do tego, ale zrozumiałam, że ten wspólny czas i wspomnienia jakie nam potem zostają mają ogromne znaczenie, zwłaszcza w takie szczególne dni i okazje. I nawet jak nie ma możliwości być w tym konkretnym dniu, to przecież jest na to cały rok, setki dni w których możemy pokazać dziadkom, że są dla nas ważni, tworzyć najpiękniejsze momenty , które będziemy wspominać przez wiele lat. Ja nie mam zbyt dużo zdjęć z dziadkami, rzadko wyciągało się wtedy aparat, a szkoda bo zdjęcia to coś co zostaje nam na wiele lat i nawet jeśli już tych osób nie ma z nami to możemy chociaż przez chwilę znowu popatrzeć na ich twarze i poczuć ich bliskość.

Ja mam sposób na zatrzymanie tych pięknych chwil, tak żeby można było do nich wracać w każdej chwili, coś co można dać w prezencie na Dzień Babci i Dziadka osobiście lub wysłać pocztą lub dać innego dnia, kiedy będzie taka możliwość. Sposób na zatrzymanie wspomnień, który już od dawna stosuję i który można zrobić dla siebie lub na prezent na każdą okazję. Zwłaszcza teraz w dobie elektroniki, kiedy robimy setki zdjęć, kiedy aparat jest naszą trzecią ręką – zdjęcia wydrukowane na papierze, ale nie takie zwykłe, które wkładamy do albumu, tylko fotoksiążka, coś znacznie bardziej spersonalizowanego.

Dlaczego tak lubię fotoksiążki? Bo to fantastyczny sposób na ułożenie historii, którą ogląda się zdecydowanie ciekawiej niż powkładane zdjęcia do albumu. Można napisać w nich coś od siebie, dodać elementy, które ją dodatkowo spersonalizują i uatrakcyjnią, w łatwy sposób można ją stworzyć, zresztą dokładnie w TYM wpisie już Ci o tym pisałam i jeszcze w TYM i TYM.

W takiej fotoksiążce możesz wydrukować np. zdjęcia wnuków z dziadkami z ostatniego roku, albo samych dzieciaków od urodzenia do dziś, lub zrobić samym dziadkom kilka zdjęć – możliwości jest mnóstwo. Taki prezent zostanie już na lata, będzie wiele razy oglądany, pewnie sprawi jeszcze mnóstwo radości podczas wspólnych wspominek, nie tylko dziadkom, a teraz w Printu mają niezłą promocję – 40%, więc warto sobie lub komuś na prezent taką pamiątkę wydrukować.

prezent dla babci dzien babciprezent dla dziadka

Więcej pomysłów na prezent dla babci i dziadka znajdziesz w TYM wpisie,  a jeśli szukasz pomysłu na coś co dzieciaki mogą zrobić samodzielnie, to koniecznie zajrzyj TU i TU.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi szalenie miło jeśli:

- polubisz i udostępnisz go dalej

- zostawisz komentarz.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami?

Koniecznie polub nas na Facebooku, dodatkowo dużo zdjęć, których nie pokazuję na blogu znajdziesz na naszym profilu na Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here