Jakie ubrania po porodzie dla dziecka?

W ostatnich miesiącach ciąży przyszłe mamy powinny zastanowić się nad tym, w co ubrać swoje nowo narodzone dziecko. Na jesień musisz wybrać ciepłe ubrania, ponieważ dzieci mają cienką podskórną warstwę tłuszczu. Niskie temperatury mogą prowadzić do hipotermii, a odzież poza sezonem źle dobrana wyprawka może doprowadzić do przegrzania dziecka. Dlatego ważne jest, aby rodzice wiedzieli, jak ubrać dziecko do wypisu ze szpitala w słoneczną, deszczową i wietrzną pogodę.

Pierwsze ubranko po porodzie – co musisz wiedzieć?

Dziecka nie wolno ubierać w zbyt obcisłe ubrania. Elementy garderoby powinny zakrywać plecy, nogi i ramiona. Przed założeniem poszczególnych ubranek, usuń metki, aby nie obcierały delikatnej skóry dziecka. Zaleca się kupowanie artykułów dla noworodków z miękkimi szwami umieszczonymi z przodu. Musisz wziąć pod uwagę temperaturę powietrza i warunki pogodowe. Jeśli na zewnątrz jest ciepło, to pierwsze ubranko po porodzie to może być bawełniana halka z polarem lub ocieplanymi śpioszkami i kamizelką. Głowę dziecka przykrywa się czepkiem i cienką czapką. W przypadku silnych podmuchów wiatru przyda się ocieplany kombinezon zapinany na zamek lub z miękką bawełnianą podszewką. Ponadto wiele modeli posiada specjalne elementy, które ułatwiają przewożenie noworodka w foteliku samochodowym.

Pierwsze ubranko po porodzie na chłodniejsze dni to bawełniany kombinezon. Nie zapomnij o nakryciu głowy. Przede wszystkim załóż czapkę, a następnie cienką czapkę z dzianiny. Następnie dziecko owija się w kopertę kocykiem wykonanym z dzianiny.

W co ubrać noworodka po porodzie wczesną jesienią?

Kiedy temperatura na zewnątrz waha się od 0 do +7 stopni, a ty nie wiesz, w co ubrać noworodka po porodzie, to optymalnym wyborem będzie halka z miękkim polarem, w której dziecko nie będzie marznąć ani się pocić. Narzuca się na niego welurowy kombinezon. Następnie czapkę z dzianiny. Wybieraj modele, których zewnętrzna część wykonana jest z odpornej na wilgoć tkaniny kurtki i płaszcza przeciwdeszczowego. Jesienią często pada deszcz i wieje silny wiatr, dlatego warto zabrać ze sobą ciepły koc dla dodatkowej ochrony.

W przypadku wystąpienia mrozu zestaw powinien składać się z ciepłej odzieży. To w co ubrać noworodka po porodzie zależy od natężenia mrozu. Pierwsza warstwa to bawełniane body z krótkim rękawkiem, w którym dziecko nie będzie czuło się skrępowane. Druga warstwa to dzianinowy kombinezon wykonany z wysokiej jakości przędzy, który można używać w domu. Aby ochronić uszy i głowę dziecka przed zimnem, nałóż mu czapkę ocieploną polarem. Koperta z koca zimowego służy tu jako odzież wierzchnia.

Ubranka dla noworodka do szpitala na zimę

Ubranka dla noworodka do szpitala na zimę

Na jesień i zimę sprawdzi się czapka z bawełnianą podszewką. Ubranka dla noworodka do szpitala to też oczywiście lekki śpioszek, a następnie w kombinezon ocieplany. Koperta w formie kombinezonu, wykonana z naturalnej skóry owczej, ogrzeje noworodka i zapobiegnie poceniu.

Jeśli chodzi o skarpetki, cienkie będą odpowiednie, jeśli dziecko ma na sobie śpioszki lub kombinezon. W przypadku braku stopy zamkniętej należy zastosować skarpetki frotte. Artykuły sezonowe tego typu występują w różnych odcieniach i rozmiarach, dlatego należy je wybierać ostrożnie.

Pierwsze wyjście z dzieckiem na zewnątrz nie powinno trwać dłużej niż 15 minut. Następnego dnia spacer można wydłużyć o pięć minut. Stopniowo spacer z noworodkiem wydłuża się do trzech godzin. Przez pierwsze kilka miesięcy dziecko śpi prawie cały czas, dlatego nie spiesz się z zapełnianiem garderoby. Pierwszą warstwą ubioru w zimowy dzień to wygodna halka wykonana z elastycznej dzianiny. Druga warstwa to kombinezon jesienno-sezonowy zapinany na dwa zamki, który można łatwo zdjąć. Takie ubranka dla noworodka do szpitala zapewnią ci możliwość wyboru.

Wyprawka dla noworodka do szpitala – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Optymalnie dobrana wyprawka dla noworodka do szpitala zawiera:

• Body z rękawkiem wykonane z przyjemnego materiału.

• Kombinezon wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów, ponieważ wielowarstwowy materiał doskonale zatrzymuje ciepło w środku.

• Kombinezon wielosezonowy o właściwościach hydrofobowych.

Wyprawka dla noworodka do szpitala będzie niepełna bez czapki. Warto zaopatrzyć się w dwa modele: bawełnianą i jednosezonową. Wybieraj modele z szerokimi i miękkimi wiązaniami: zapobiegną przedostawaniu się zimnego powietrza. Poza tym bez nich czapka będzie się zsuwać podczas ruchów dziecka. Przyda się także kocyk z dzianiny. Pomoże chronić dziecko przed wiatrem.