Randka w domu czy na dworze – nasze propozycje na randkę

A więc stało się! Nasz wybranek lub wybranka właśnie odkrył, że jest nami zainteresowany nie mniej niż my i dał się zaprosić na pierwszą randkę. Oczyma duszy już wyobrażamy sobie nasze przyszłe, szczęśliwe życie i zastanawiamy się, jakie imiona będą nosić nasze dzieci. Zanim jednak przystąpimy do formalizacji rodzącego się właśnie związku, zadajmy sobie pytanie o to, czy mamy pomysł na pierwszą randkę. Doświadczenie podpowiada, że nie zawsze jest ona tak samo udana. Dzięki naszym podpowiedziom można jednak zmienić ją w wyjątkowe doświadczenie.

Pomysły na randkę w domu

Już na wstępie wypada podkreślić, że randki w domu są tymi, do których podchodzi się z pewną rezerwą. Jeśli umawiamy się na nie z osobami, które znamy już od dawna, nie ma żadnego problemu. Jeśli jednak nasza znajomość do tej pory była jedynie korespondencyjna, zastanówmy się, czy nie podejmujemy niepotrzebnego ryzyka. Wszyscy kreujemy się trochę podczas pisania wiadomości i rozmów telefonicznych. Niestety, nie brakuje osób, które przekraczają granice i są po prostu niebezpieczne.

Mając na uwadze to zastrzeżenie można zacząć zastanawiać się nad tym, co będziemy robić w domu. Pomysły na randkę w domu mogą być bardzo różnorodne. Znalezienie tych bezpiecznych nie jest przy tym wcale trudne. Tu warto wspomnieć o:

 • wspólnym oglądaniu filmu (najlepiej wybrać gatunek, który podoba się obu stronom),
 • grach planszowych (nie warto stawiać na te, które zakładają ostrą rywalizację, bo pierwsza randka może być ostatnią),
 • wspólnym gotowaniu,
 • testowaniu smacznego i nietypowego jedzenia,
 • wieczorze przy chipsach i winie.

Tu warto podkreślić, że nie ma pomysłów na randkę, które byłyby mniej lub bardziej interesujące. Wszystkie pomysły na randkę w domu można uznać za jednakowo udane pod warunkiem, że będą podobać się każdej ze stron. Jedną z gorszych rzeczy, jakie możemy zrobić jest postawienie od razu na aktywność, o której druga strona nie ma pojęcia, aby ją do niej przekonać.

Pomysł na randkę na dworze

Spotykanie się na świeżym powietrzu w pierwszej fazie znajomości jest powszechnie uważane za bezpieczniejsze niż randka w domu. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązanie jest znacznie częściej praktykowane, a co za tym idzie – również pomysł na randkę na dworze pojawia się częściej. Pomysłów takich jest więcej niż pomysłów na pierwsze spotkania w domu. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku randek w domu, warto pamiętać o zasadzie mówiącej o tym, żeby szukać wspólnych zainteresowań. Nawet jeśli to my jesteśmy organizatorami spotkania, a więc to my powinniśmy mieć pomysł na pierwszą randkę, nie możemy stawiać na coś, co jedynie nam sprawi przyjemność. Owszem, najprawdopodobniej nie będziemy się wcale najgorzej bawili. Współuczestnik randki może mieć jednak wątpliwości, co do tego, czy jest zainteresowany kolejnymi sposobami.

Pomysł na randkę na dworze, który pojawia się najczęściej to, między innymi:

 • wyjście do restauracji lub do pubu,
 • spacer po parku (w czasie którego można lepiej poznać potencjalnego partnera),
 • wypad do kina,
 • wycieczka do innego, nieodległego miasta, aby poznać jego atrakcje,
 • wizyta w parku linowym, aby wspólnie przeżyć coś nowego.

Przed laty zwracano uwagę na to, że pierwsza randka nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny. Na szczęście, współczesny savoir-vivre nie stosuje się już sztywno do tego zalecenia. Z pewnością ułatwia to planowanie.

randka

Pomysł na pierwszą randkę – tego nie rób

Nie ma prostego przepisu na pierwszą randkę. Każda para ma przecież swoją opowieść o niej, a historie naszych znajomych potrafią przeczyć wszystkim poradnikom. Nie sposób nie zgodzić się jednak z tym, że nie każdy pomysł na pierwszą randkę jest jednakowo bezpieczny. Przynajmniej kilka jest obciążonych dużym ryzykiem niepowodzenia. Tu warto wspomnieć o:

 • Pierwszych randkach na imprezach rodzinnych. Konieczność poznania naszych rodziców, dziadków i ciotek, gdy ledwie zna nas, może być zbyt dużym obciążeniem dla naszego potencjalnego partnera.
 • Randkach na spotkaniach firmowych
 • Randkach wiążących się z zaproszeniem na wesele, zwłaszcza jeśli oczekujemy partycypacji w jego kosztach.
 • Randkach zakładających wspólny wyjazd z noclegiem.

Oczywiście, z pewnością gdzieś w Internecie można z pewnością znaleźć relacje par, których znajomość zaczęła się właśnie w tak nietypowy sposób i trwa do dziś. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby rozwijała się w swoim naturalnym tempie, nie ponośmy aż tak dużego ryzyka. Znacznie bezpieczniejsze będzie wspólne wyjście na kawę, w czasie którego zaznajomimy partnera lub partnerkę z naszą sytuacją i zobowiązaniami.