Gdzie zabrać dzieci na wakacje?

Letnie miesiące to czas, kiedy chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Najczęściej w tym okresie robią to rodziny z dziećmi, które w lipcu i sierpniu mają przerwę od nauki szkolnej. Udany urlop z pociechą można spędzić zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wielu rodziców zastanawia, gdzie warto lecieć z dzieckiem na wakacje, aby urlop był naprawdę udany. Zobaczmy, co brać pod uwagę, wybierając destynację i na jakie kierunki warto zwrócić uwagę.

Co brać pod uwagę, wybierając kierunek na wakacje z dzieckiem?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto lecieć z dzieckiem na wakacje, musisz przede wszystkim wiedzieć, co brać pod uwagę, wybierając miejsce na urlop. Przede wszystkim sprawdź, czy wybrany przez Ciebie hotel jest przygotowany na przyjęcie małych gości. Jeśli masz naprawdę małe dzieci, tym, co ułatwi pobyt jest możliwość skorzystania z łóżeczka turystycznego czy krzesełka do karmienia na stołówce. Jeśli informacji na ten temat nie ma w opisie oferty, warto wcześniej skontaktować się z hotelem. Pamiętaj, że są obiekty, które nie przyjmują gości z dziećmi.

Tym, co warto uwzględnić jest również infrastruktura dla najmłodszych. Sprawdź, czy hotel dysponuje basenami przystosowanymi dla dzieci. Tym, co może bardzo umilić pobyt są animacje prowadzone przez grupy animatorów. Jeśli w wybranym przez Ciebie hotelu będą takie atrakcje, możesz liczyć na czas dla siebie. Kiedy Twoje dziecko będzie szaleć z animatorem, Ty zajmiesz się sobą. Możesz wówczas leżeć na leżaku, pływać w basenie czy po prostu czytać książkę.

Wielu rodziców sprawdza również atrakcje dostępne poza hotelem. W niektórych miejscach działają na przykład ogrody zoologiczne, w których dzieci naprawdę świetnie się bawią, dostępne są też aquaparki, w których udany czas mogą spędzić zarówno dzieci, jak i dorośli.

Gdzie z dzieckiem na wakacje w Polsce?

Zastanawiasz się, gdzie z dzieckiem na wakacje w Polsce? Pamiętaj, że możliwości są naprawdę duże. Jeśli lubicie spędzać czas naprawdę aktywnie, możecie zdecydować się na wyjazd w góry. W grę wchodzą zarówno Tatry, Pieniny, Bieszczady, jak i Beskidy.

Decydując się na te pierwsze, możesz zabrać pociechę na spacer malowniczą Doliną Kościeliską czy równie piękną, ale zdecydowanie dłuższą Doliną Chochołowską. Możecie wjechać kolejką na Kasprowy Wierch – na pewno będzie to ogromna atrakcja dla dziecka. Kolejka kursuje również w dół, ale świetnym pomysłem jest spacer na własnych nogach. Po drodze możecie zjeść pyszną szarlotkę w słynnym schronisku Murowaniec. Atrakcją jest także kolejka na Gubałówkę. Dzieci ucieszą się z pewnością z wizyty w Termach Chochołowskich – dla Ciebie to również będzie fantastyczny relaks.

Stawiając na Beskidy, na rodzinny wyjazd można udać się między innymi do Krynicy. To pełne uroku miasteczko położone w sercu Beskidu Sądeckiego. Ogromną atrakcją dla najmłodszych może być wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, z której rozpościera się piękna panorama. Wjechać można również na Górę Parkową. Stosunkowo nową atrakcją jest wieża widokowa na Słotwinach – dostać się pod nią można albo pieszo, albo korzystając z wyciągu krzesełkowego.

Wakacje z dzieckiem nad morzem

Gdzie na wakacje z dziećmi za granicą?

Zastanawiasz się, gdzie na wakacje z dziećmi za granicą? Wybór kierunków jest ogromny. Jeśli chcecie spędzić czas w pięknym, a jednocześnie nieco egzotycznym miejscu, w którym na pewno nie będziecie się nudzić, postawcie na Teneryfę. Na tej wyjątkowej wyspie znajdziesz fantastyczny park, który porównać można do zoo. Podziwiać można tu między innymi delfiny.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje z dzieckiem w Europie, pamiętaj, że Teneryfa to tylko jedno z wielu miejsc, w które możecie się wybrać. Nie zapominaj, że dla dzieci ogromną atrakcją jest już samo morze i plaża. To oznacza, że tak naprawdę każdy kraj z pięknymi plażami i dostępem do wody sprawdzi się w przypadku wakacji z dzieckiem. Wybrać możecie się więc do Grecji, która od lat cieszy się popularnością wśród Polaków. W grę wchodzi duża i chętnie odwiedzana Kreta, czy nieco mniej znana i mniej zatłoczona urokliwa wyspa Kos. Udany urlop spędzicie także na Rodos czy Korfu. Na każdej z wysp nie brakuje hoteli przyjaznych rodzinom z dziećmi.

Odpowiedź na pytanie, gdzie warto lecieć z dzieckiem na wakacje wcale nie jest prosta. Pięknych miejsc zarówno w Polsce, jak i Europie jest naprawdę mnóstwo. To, które z nich ostatecznie wybierzecie w dużej mierze zależy od Waszych preferencji. Jedni najlepiej czują się, wypoczywając na plaży, inni preferują miejsca umożliwiające aktywne spędzanie czasu. Na szczęście z łatwością można wybrać odpowiednią dla siebie destynację.