Dzień Matki - pomysły na prezenty dla mamy

26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. To święto to idealna okazja, aby wraz z życzeniami wręczyć mamie prezent.

Praktyczny prezent dla mamy – pomysły

Prezentem na Dzień Matki może być wszystko - zarówno bardzo drogie, jak i możliwie najprostsze podarunki. Powinieneś kierować się potrzebami matki - jej zawodem i hobby. Wybierając praktyczny prezent dla mamy, należy wziąć pod uwagę jej wiek. Kobiecie po 70 roku życia należy dać coś bezpośrednio związanego z jej zajęciem lub ozdobę. Możesz podarować jej piękną biżuterię: złoty łańcuszek z zawieszką lub kolczyki. Kobiety po 50 roku życia można obdarować czymś oryginalniejszym. Należy również unikać nazbyt formalnych podarunków. Prezent powinien podkreślać twój stosunek do rodzica.

Jeśli mama ma wszystko, czego potrzebuje, zrób jej niespodziankę. Podaruj jej ciekawy film lub piękny panel ze zdjęciami, który może powiesić na ścianie. Praktyczny prezent dla mamy to też pyszne ciasto, zestaw jej ulubionych słodyczy lub ciast.

Dobrym prezentem na Dzień Matki jest odkurzacz parowy. Główną zaletą odkurzacza jest to, że szybko usuwa kurz i neutralizuje wszelkie, nawet specyficzne i gryzące zapachy. Dobrym pomysłem są też ramki do zdjęć. Panel może być wykonany z naturalnego mchu, który nie rośnie i nie blaknie przez 5-6 lat. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jedyne, co jest wymagane, to okresowe czyszczenie go z kurzu. Panel może być mały i duży.

Dobrym prezentem na Dzień Matki mogą być słoiki do przechowywania różnych płatków śniadaniowych lub też przypraw. Są metalowe, plastikowe lub szklane. Najbardziej przyjazne dla środowiska i wygodne w użyciu są produkty szklane wyposażone w hermetyczne drewniane pokrywy.

Jak wybrać wyjątkowy prezent dla mamy?

Jeśli twoja mama ciągle zapomina naładować swój telefon, to najlepszym prezentem dla niej jest przenośna ładowarki. Wystarczy bateria o pojemności 10 000 mAh. Wyjątkowy prezent dla mamy to może być również „inteligentny” pierścionek. To dobra alternatywa dla inteligentnych zegarków i bransoletek. Komunikacja z urządzeniem mobilnym odbywa się za pomocą chipa NFC. Pierścień może służyć jako klucz do interkomu. Można go również wykorzystać przy dokonywaniu zakupów zbliżeniowych. Ponadto urządzenie może mieć inne funkcje - na przykład krokomierz i ciśnieniomierz. Niektóre modele są wyposażone w asystenta głosowego. Pozwala to na odbieranie SMS-ów dowolnego formatu i połączeń.

Równie wyjątkowy prezent dla mamy to młynek elektryczny. Sprzęt wyposażony jest w pojemniki przeznaczone do przechowywania przypraw. Młynek elektryczny jest w stanie zmielić pieprz lub odmierzyć odpowiednią porcję soli.

prezent

Praktyczny i kreatywny prezent dla mamy

Jeśli twoja mama lubi sport i jest aktywna fizycznie, to dobrym prezentem byłaby mata do jogi. Może być używana nie tylko zgodnie z przeznaczeniem, ale do regularnego aerobiku, a także jako materac do spania na świeżym powietrzu. Niektóre modele są wyposażone w czujnik dotykowy, a niektóre mają efekt masażu.

Oryginalny i kreatywny prezent dla mamy, to ogrzewacz do stóp z funkcją masażu. To długa wiązana skarpeta z miękką pluszową wyściółką. Produkt wyposażono w funkcję chroniącą stopę przed przegrzaniem. Masaż stóp wykonywany jest delikatnie. Urządzenie jest zasilane z sieci. Do jego zalet należy fakt, że jest łatwy w montażu i transporcie.

Jeśli chcesz wybrać kreatywny prezent dla mamy, to możesz zdecydować się na maskę LED na twarz. Jego działanie wynika z dobroczynnego wpływu fal świetlnych na skórę. Można to porównać z efektem terapii LED. Widma obecne w masce LED przyczyniają się do: wygładzania zmarszczek, wyrównanie tonu oraz napinania skóry.

Elegancki prezent dla mamy – na co zwrócić uwagę?

Cudownym prezentem może być komplet poszewek na poduszki z jedwabiu. Korzystnie wpływają na skórę i sprawiają, że sen jest komfortowy. Pamiętaj, że elegancki prezent dla mamy nie powinien podkreślać jej wieku. Musi być w dobrym tonie i gustowny. Możesz podarować mamie nowoczesne lusterko do makijażu na Dzień Matki. Najczęściej jest wyposażone w podświetlenie i lupę. Niektóre modele mają dodatkowo w kilka pojemników oraz podstawkę do przechowywania biżuterii. W sprzedaży są również produkty wyposażone w haczyki do kółek i łańcuszków.

Elegancki prezent dla mamy nie może się obyć bez towarzystwa kwiatów. Bukiet można umieścić w koszyczku ze sztywną podstawą. Asymetryczna kompozycja ze spadającymi elementami wygląda dość oryginalnie i świeżo. Również kształt bukietu może być geometryczny- na przykład okrągły. W razie potrzeby możesz ułożyć bukiet z wystrojem - na przykład serca lub motyle.

Kwiaty powinny być świeże. Trzeba też zwrócić uwagę na stan liści: powinny być zielone, soczyste i dość gęste. Na łodydze nie powinno być żadnych wad. Zaleca się wybór kwiatów o półzamkniętych, mocnych pąkach i świeżym cięciu.