Stroje kąpielowe dla dzieci: Jaki wybrać?

Nastolatki zawsze podążają za dorosłymi: przyzwyczajeniami, stylem ubierania. Pragnienie wyróżnienia się i wyglądania na starszego jest obecne u wielu dzieci i nastolatków. Przysparza to wielu problemów przy wyborze odpowiedniego ubrania. Zwłaszcza kiedy chodzi o stroje kąpielowe.

Jakie powinny być stroje kąpielowe dla dzieci?

Kostiumy kąpielowe potrzebne są nie tylko na plaży i podczas wakacji, ale także na basenie. Musisz zatem wpierw jasno określić, gdzie dokładnie dziecko będzie nosić strój kąpielowy. Wybierając stroje kąpielowe dla nastolatków, warto wysłuchać ich potrzeb, zwracać uwagę na materiał i jakość szwów. Najczęściej stroje kąpielowe dla dzieci dzielą się na plażowe i sportowe.

Pierwsza opcja przeznaczona jest do pływania w wodzie morskiej i basenach hotelowych. Wybierając te stroje kąpielowe dla dzieci, uważnie przyjrzyj się ich wyglądowi, nadrukom, różnym zdobieniom i paskom. Druga opcja jest potrzebna w przypadku zajęć na basenie lub w wodzie. Tutaj nacisk położony jest na jakość produktu, skład, a także następujące cechy, jakie powinny mieć stroje kąpielowe dla dzieci. Są to:

• Wytrzymałość.

• Trwałość.

• Ochrona przed chlorowaną wodą.

• Swoboda ruchu.

• Dobre dopasowanie.

Strój kąpielowy dla dziewczynki – najważniejsze cechy

Wszystkie stroje kąpielowe można podzielić na:

• Modele otwarte lub oddzielne, które składają się z oddzielnej góry i dołu.

• Zamknięte lub pełne, które mogą częściowo lub całkowicie zakrywać brzuch i plecy. To zależy od stylu.

Niezależnie od miejsca i czasu użytkowania strój kąpielowy dla dziewczynki powinien mieć pewne cechy, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie:

Strój kąpielowy dla dziewczynki powinien szybko schnąć.

• Przepuszczać wystarczającą ilość powietrza.

• Trzymać się mocno na ciele, nie ślizgać się ani nie rozpinać.

• Tkanina nie powinna powodować alergii.

Jeśli materiał jest wystarczająco elastyczny, strój nie będzie krępował ruchów. Efekt ten uzyskuje się dzięki połączeniu poliestru i lycry, czyli elastyny, poliamidu.

Sportowy strój kąpielowy wymaga dokładniejszego doboru dobrego materiału i odpowiedniego fasonu, gdyż dziecko często będzie trenować w chlorowanej wodzie. Wiek odgrywa znaczącą rolę przy wyborze. Po pierwsze, dzieci są zazwyczaj bardziej aktywne i mobilne, dlatego najlepszym rozwiązaniem będą modele zamknięte. Koniecznie sprawdź, jak mocno są przyszyte i sklejone elementy dekoracyjne, gdyż dziecko może je oderwać i połknąć.

W przypadku dzieci lepiej wybrać najbardziej naturalne tkaniny, na przykład bawełnę. A dla starszych dziewcząt odpowiednie są tkaniny syntetyczne, które są trwalsze, nie tracą pierwotnego wyglądu i szybko schną.

Stroje kąpielowe dla dzieci

Strój kąpielowy dla dziewczynki dwuczęściowy a jednoczęściowy

Stroje kąpielowe jednoczęściowe są wygodne, ponieważ łatwiej i szybciej zakłada się je dziecku. Przy zakupie zwróć uwagę na paski. Dobrze, jeśli krzyżują się w jednym miejscu na plecach – dzięki temu nie spadną z ramion. Strój kąpielowy na ramiączkach i wiązaniach wystarczy na około dwa sezony.

Strój kąpielowy dla dziewczynki dwuczęściowy ma swoje zalety. Ciało jest odsłonięte i lepiej oddycha. W dwuczęściowych strojach kąpielowych nastolatki czują się bardziej dorosłe. Dół takich strojów kąpielowych często zdobi się na różne sposoby. Niektórzy producenci dołączają dodatkową spódnicę, w której można dojść na plażę. Poza tym dziewczynki nie wyrastają z dwuczęściowych strojów kąpielowych tak szybko, jak z jednoczęściowych. A strój kąpielowy dla dziewczynki dwuczęściowy tankini ukryje szczupłą lub pełną sylwetkę – ważny jest jedynie dobór odpowiedniego fasonu.

W każdym przypadku wybierz model pasujący do sylwetki dziewczynki. Szukaj modeli w rozmiarze, biorąc pod uwagę wzrost i sylwetkę dziecka (lepsze są rzeczy z wiązaniami, ponieważ zawsze można łatwo dopasować górę i dół).

Jak dobrać strój kąpielowy dla chłopca?

Dla chłopców sklepy oferują kąpielówki, spodenki kąpielowe i bermudy. Kąpielówki wyglądem przypominają zwykłe majtki, jednak są wykonane z innego materiału. Szorty to dłuższa wersja kąpielówek otulających nogi. Bermudy to luźne spodenki. Często z kieszeniami. Do zajęć na basenie wybierz strój kąpielowy dla chłopca w postaci kąpielówek lub spodenek kąpielowych, które będą bezpiecznie leżały na dziecku, ale nie uciskały ciała. Bermudy wybieraj na wakacje na plaży. Nie nadają się do pływania w basenie.

Strój kąpielowy dla chłopca może być wykonany z rozmaitych materiałów:

• Kąpielówki bawełniane są trwałe i oddychające, ale ich schnięcie zajmuje dużo czasu.

• Kostiumy kąpielowe poliestrowe szybko rozciągają się i nie przepuszczają powietrza. W przypadku zamoczenia materiału dziecku może być zimno.

• Poliamid - szybko schnie, przepuszcza powietrze, ale może szybko stracić kształt.

• Nylon - ma gładką teksturę, jest elastyczny.