Stylowe torby dla mam - organizer dla mamy i dziecka

Bardzo szybko młoda mama orientuje się jak wiele niezbędnych rzeczy, musi zabrać ze sobą na spacer z dzieckiem. Noszenie ich w zwykłej torebce jest wyjątkowo niewygodne, a noszenie ich w siatce od wózka jest po prostu niehigieniczne. Rozwiązaniem jest dedykowana i specjalnie zaprojektowana torba dla mam.

Torba dla mamy do wózka – wygoda i funkcjonalność.

Torba do wózka z pewnością przyda się mamie na wyjazdach i podróżach z małym dzieckiem, ale też podczas codziennych spacerów. Wygodne jest umieszczenie w torbie wszystkich rzeczy, których dzieci potrzebują. Torba dla mamy do wózka posiada dużo kieszonek, które są wygodne do przechowywania dziecięcych akcesoriów. Posiada też przegródki na duże przedmioty. Wygodnie jest układać w nich ubrania na zmianę, pieluchy, zabawki, wilgotne chusteczki.

Dostępne są średnie kieszenie zapinane na zamek lub guzik. W tych kieszeniach mama może przechowywać własne dokumenty, paszport, portfel, telefon i klucze. Dzięki wygodnemu zamknięciu przedmioty nie zostaną zabrudzone ani uszkodzone przez inne przedmioty w torbie, a także są chronione przed dostępem osób trzecich.

Oprócz tego torba dla mamy do wózka ma małe zewnętrzne lub naszywane kieszenie, w których można przechowywać małe zabawki, chusteczki do nosa, smoczki. Pamiętaj, aby wszystko, co służy do jedzenia mieć w osobnej kieszeni: butelkę do karmienia, słoiczki z jedzeniem dla niemowląt, łyżeczkę, śliniaczek, ciasteczka dla dzieci. Jest to szczególnie wygodne, jeśli torba posiada specjalną kieszonkę na butelkę, która utrzyma butelkę w pozycji poziomej i zapobiegnie rozlaniu jej zawartości oraz zamoczeniu rzeczy.

Stylowe torby dla mam – kryteria wyboru

W torbie do wózka łatwo zapamiętać położenie wszystkich przegródek i ich przeznaczenie. W takim przypadku mama będzie mogła znaleźć odpowiednią rzecz dosłownie w kilkanaście sekund. Takie stylowe torby dla mam przede wszystkim powinny być praktyczne, wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiału z niezawodnymi zamkami i guzikami.

Materiał, z którego wykonana jest torba do wózka, musi być odporny na naprężenia, zabrudzenia i wilgoć. Dobrze, jeśli torba może być prana w pralce, a drobne zabrudzenia, które pojawią się po spacerze, można było łatwo zmyć zwykłą wodą i gąbką. Oprócz tego stylowe torby dla mam powinny być kompaktowe, kiedy je składasz i odpowiednio przestronne przy codziennym użytku.

mama z dzieckiem

Elegancka torba dla mamy – rodzaje i modele

Torby dla mamy dzielą się na kilka rodzajów, ze względu na wygląd i funkcjonalność:

  • Elegancka torba dla mamy do wózka. Wygląda na niewielką, ale jest przestronna w środku, z pojemnymi przegrodami i mnóstwem kieszeni. Wyposażona w specjalne mocowanie na rączce wózka dziecięcego. Podczas przenoszenia nie przeszkadza mamie i dziecku, nie wypada z rączki. Z reguły pasek takiego modelu jest długi i szeroki i możesz ją wygodnie nosić na jednym ramieniu lub przerzucić przez ramię.
  • Innym rodzaje jest elegancka torba dla mamy do noszenia. Wyglądem niewiele różni się od standardowej torebki, za to posiada wiele kieszonek na dziecięce gadżety. Model ten pozwoli mamie zawsze mieć pod ręką odpowiednie rzeczy dla maluszka. Nadaje się na regularne wyjścia, długie spacery, wypady na piknik czy plażę.
  • Duża torba dla mamy. Nazwa modelu mówi sama za siebie. Posiada wiele pojemnych przegródek i łatwo dostępnych kieszeni. Stanie się prawdziwym pomocnikiem dla podróżujących rodziców. Torba może zawierać wkładkę do przewijania.
  • Listonoszka. Torba jest noszona na jednym ramieniu. Różni się od standardowego modelu damskiego jedynie nieco większą pojemnością. Mieści najpotrzebniejsze rzeczy dziecka i mamy (książkę i słuchawki) oraz nadaje się na krótkie spacery.

Pojemna torba dla mamy – praktyczne porady

Przede wszystkim torba powinna być wygodna. Brzmi to, jak banał, ale w praktyce stwierdzenie to sprowadza się do tego, jak szybko jesteś w stanie wyjąć najpotrzebniejszą rzecz i czy musisz wyjmować całą zawartość torby, aby dogrzebać się np. do butelki z piciem dla dziecka. Pojemna torba dla mamy to jednocześnie nie może być „wielka” torba. Łatwo jest zaprojektować torbę, która ma po prostu duży rozmiar, ale taki model jest zwyczajnie niewygodny podczas codziennego użytkowania. Pojemna torba dla mamy powinna zatem być przede wszystkim głęboka.

Ponadto pożądane jest, aby poradzić sobie z wyszukiwaniem jedną ręką, ponieważ najprawdopodobniej druga będzie zajęta trzymaniem dziecka lub wózka. Jeśli mówimy o wnętrzu torby, to dobrze, żeby podszewka była na tyle jasna, aby stanowiła naturalne tło dla rzeczy. Wtedy łatwiej będzie je znaleźć.