Ekskluzywna odzież sportowa dziecięca na zimę

Wybór odzieży sportowej na zimę opiera się na zasadzie trzech warstw: pierwsza usuwa wilgoć z ciała, druga zatrzymuje ciepło, a trzecia chroni przed śniegiem, deszczem i silnym wiatrem. Szczególną uwagę należy zwrócić przy wyborze odzieży sportowej dla dzieci.

Odzież sportowa dla chłopców – kombinezon narciarski

Kto powiedział, że w kombinezonach można jedynie jeździć na nartach? Taka odzież sportowa dla chłopców to idealna opcja na ujemne temperatury, deszczowe i śnieżne dni. Dziś dostępne są praktyczne, wygodne i piękne kurtki narciarskie, kombinezony i spodnie. Są wykonane z wygodnych, oddychających, wodoodpornych i wiatroszczelnych materiałów i nadają się do uprawiania różnych sportów, ale też używania na co dzień. Tego typu odzież sportowa dla chłopców to zwłaszcza kurtki zimowe. Dzięki jasnej kolorystyce, wewnętrznym kieszonkom na drobne przedmioty oraz ultralekkiemu i super ciepłemu ociepleniu ThermoPlume - są uniwersalne i wielofunkcyjne. Popularne są również kombinezony z osłonami przeciwśnieżnymi na nogawkach oraz regulowanym kapturem, talią i mankietami z otworami na kciuki, które zapobiegają podwijaniu się rękawów.

Zadbaj też o odpowiednią bieliznę dla dziecka. Zimą nie należy nosić bielizny bawełnianej: źle odprowadza wilgoć, przez co dziecko szybciej zmarznie. Na spacer i do uprawiania sportu odpowiednia jest bielizna termiczna z dużą zawartością włókien syntetycznych. W takich ubraniach wilgoć odparowuje znacznie szybciej, dzięki czemu nawet przy intensywnych obciążeniach, dziecku będzie ciepło i sucho.

Odzież sportowa dla dziewczynek – wybierz polar

Odzież polarowa to doskonały wybór na zimowe chłody. Zatrzymuje ciepło z organizmu, zapobiegając jego rozpraszaniu. Im dłuższe i grubsze runo polaru, tym cieplejsza odzież sportowa dla dziewczynek. Na mroźną pogodę lepiej wybrać kombinezon lub zestaw składający się z kurtki i spodni – w ten sposób zakryta zostanie większość ciała. W sklepach znajdziesz dziś różne zestawy polarowe: lekkie, ocieplane i długi na bardzo zimne dni. Do takiej odzieży pasują wodoodporne buty. Odzież sportowa dla dziewczynek może być łączona z butami z ryflowaną i elastyczną podeszwą z gumy termoplastycznej, która zapewnia dobrą przyczepność na śliskich nawierzchniach. Wysokiej jakości materiały - wytrzymałe tekstylia, wyściółka ze skóry cielęcej, polaru lub sztucznej wełny zapewniają ciepło i suchość w mroźne zimowe dni, a specjalna impregnacja niezawierająca fluorowęglowodorów odpycha brud, błoto pośniegowe.

Strój sportowy dziecięcy

Strój sportowy dla chłopca – dodatki

Żaden strój sportowy dla chłopca nie będzie kompletny bez dodatków. Czapka, rękawiczki i skarpetki, mają olbrzymi wpływ na komfort dziecka w zimie. Powinieneś wybierać modele ocieplane: może to być czapka-kask wykonany z ciepłej wełny, polarowy kołnierz zapinany na rzep, wodoodporne rękawiczki podszyte lekkim wyściełanym poliestrem i miękką wełną, a także skarpetki z miękkim włosiem w środku. Strój sportowy dla chłopca można też uzupełnić ciepłym szalikiem, choć w przypadku małych dzieci, lepszym rozwiązaniem jest kołnierz lub komin.

Strój sportowy dla dziewczynki do szkoły

Najprostszym zestawem sportowym dla dzieci do szkoły są dresy. Dresy dziecięce nie krępują ruchów, nadają się do biegania, skakania i aktywnych zabaw. Modele uniwersalne nadają się do spacerów i uprawiania sportu o każdej porze roku. Taki strój sportowy dla dziewczynki powinien być luźny. Miękka dzianina bawełniana jest łatwa w praniu, nie gniecie się i jest bardzo trwała. To świetna opcja w przypadku małego i energicznego dziecka. Dobrze dobrany strój sportowy dla dziewczynki tego typu ochroni dziecko przed zimnem i wiatrem.

Głównym kryterium wyboru stroju sportowego dla dzieci jest bezpieczeństwo. Nie należy kupować strojów sportowych wykonanych ze złej jakości materiałów. Kolejnym czynnikiem jest komfort. Wąskie mankiety, wycięcia w kołnierzyku, mankiety spodni i ciasna gumka w pasie powodują, że dres nie jest wygodny. Wybierz modele z elastycznymi detalami na rękawach, nogawkach i szyi. Elementy ubioru nie powinny uciskać skóry i pozostawiać śladów zagnieceń na ciele dziecka. Unikaj dużej ilości dodatków w dresach dla dzieci. Guziki, zapięcia i zamki błyskawiczne ułatwiają ubieranie i rozbieranie starszych dzieci, ale w przypadku małych dzieci mogą być dla nich niebezpieczne. Zamek błyskawiczny musi być wyposażony w listwę ochronną.

Zwróć uwagę na skład tkaniny i preferuj materiały na bazie włókien naturalnych. Aby zwiększyć wytrzymałość i elastyczność, tkaniny mogą zawierać składniki syntetyczne: elastan i poliester.