Jaki komplet dresowy dla chłopca wybrać?

Dziś dresy są dostępne w różnych stylach, kolorach i rodzajach tkanin. Dzisiaj przyjrzymy się kryteriom wyboru tego typu ubrań dla chłopca. Dowiesz się też, na co należy zawsze zwracać uwagę przy zakupie tego elementu garderoby.

Dresy chłopięce - kryteria wyboru

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, że nie kupujesz ubrań dla siebie, ale dla innej osoby, już dorosłej i mającej własne wyobrażenia o tym, jakie powinny być ubrania dla nastolatka. Być może nie pokrywają się z twoimi, ale warto wziąć pod uwagę zdanie chłopca. Nie narzucaj nastolatkowi swojego stylu ubioru i tego, co lubisz. Pamiętaj, że ubranie powinno przede wszystkim sprawiać dziecku przyjemność. Znajdź kompromis między tym, co chciałby nosić nastolatek, a tym, co chciałbyś, żeby on nosił.

Po drugie, jeśli to możliwe, odzież powinna być maksymalnie wygodna, wysokiej jakości i wystarczająco trwała. W końcu dzieci w każdym wieku są z reguły bardzo ruchliwymi i aktywnymi stworzeniami. Dresy chłopięce nie powinny krępować ruchów. Na koniec dresy chłopięce, jeśli dziecko nie skończyło 16 roku życia, powinny być kupowane o rozmiar większe. W ten sposób nie będziesz zmuszony co pół roku kupować nowego kompletu odzieży.

Spodnie dresowe chłopięce - odmiany

Na szczęście dziś istnieje szeroki wybór modeli dresów. Te ubrania dla dzieci są bardzo podobne do ubrań dla dorosłych. Ale w przypadku dzieci w wieku szkolnym spodnie dresowe chłopięce są zazwyczaj wzmocnione na kolanach i w okolicach pośladków.

Dziecięcy dres dla chłopca należy dobierać w zależności od pory roku, w której dziecko będzie go nosić. Jeśli jest jesień, potrzebujesz wielowarstwowej wodoodpornej kurtki, która doskonale zatrzymuje ciepło, i takich samych spodni. Na lato warto zaopatrzyć się w lekkie spodnie dresowe chłopięce, aby dziecku nie było w nim gorąco. Jeśli dzieci będą ćwiczyć w dresie na sali, odpowiednie będzie lekkie ubranie. Jeśli będą ćwiczyć na świeżym powietrzu, powinniście zaopatrzyć się w zestaw z kapturem, kamizelkę i wodoodporną osłonę z membrany. Ponieważ dzieci mogą ćwiczyć zarówno na świeżym powietrzu (w lecie), jak i na sali gimnastycznej (w zimie), rodzice powinni zakupić 2 stroje sportowe.

Wybierając dres dziecięcy dla chłopca, warto zwrócić także uwagę na materiał. Zwróć uwagę na modele wykonane z materiałów naturalnych lub z niewielką domieszką włókien syntetycznych. Świetnym pomysłem będzie na przykład zestaw wykonany z bawełny z dodatkiem bambusa lub soi. W takiej odzieży dziecko będzie czuło się komfortowo, a ty nie będziesz martwić się o jego zdrowie, ponieważ tkanina, z której wykonany jest produkt, jest całkowicie hipoalergiczna, oddychająca i bezpieczna dla środowiska. Dla starszych chłopców dobrym wyborem jest dres wykonany z włókien syntetycznych (na przykład elastanu lub mikrofibry). Ubrania wykonane z takich materiałów mniej odkształcają się podczas prania, dzięki czemu ich żywotność będzie dłuższa i nie stracą połysku tak szybko, jak ubrania wykonane z tkanin naturalnych.

Komplet dresowy dla chłopca

Spodnie dresowe chłopięce na gumce - budowa

Wybierając spodnie dresowe, zwróć uwagę na obecność wentylacji, która pomaga ciału oddychać. Do sportów zimowych lepiej wybrać spodnie dresowe chłopięce na gumce, które są wodoodporne i zapewnią dziecku suchą skórę. Na wiosenne i jesienne spacery preferuj bawełniane spodnie dresowe chłopięce na gumce. Są bardzo trwałe i posłużą mu bardzo długo. Najważniejsze, aby ubrania były lekkie i wygodne, a materiał wchłaniał pot.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając komplet dresowy dla chłopca?

Przy zakupie upewnij się, czy komplet dresowy dla chłopca przepuszcza powietrze dzięki specjalnym wkładkom. Dobrze, kiedy dres łatwo się pierze, szybko schnie i długo zachowuje swój kolor. Do zabaw na świeżym powietrzu najlepiej wybrać takie modele, które zawierają bawełnę i elastan. Na lato możesz zdecydować się na komplet dresowy dla chłopca składający się z szortów i T-shirtu. Najważniejsze, żeby jego krój był wygodny dla dziecka.

W sprzedaży znajdziesz też zimowe zestawy dresów. Dobry dziecięcy kombinezon sportowy dla chłopca jest dość drogi, ale jeśli jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, to posłuży ci latami. Żeby nieco zaoszczędzić, zdecyduj się na zakupy poza sezonem. Wtedy na pewno trafisz na wyprzedaż. W takim kombinezonie dresowym dziecko może nie tylko chodzić i biegać nawet w ujemnych temperaturach, ale też np. jeździć na nartach czy łyżwach. Jak wspomnieliśmy, odpowiedniej jakości kombinezon jest dość drogi, ale funkcjonalny i wielofunkcyjny.