Jak ubrać dziecko na cebulkę zimą?

Mróz za oknem nie jest powodem, aby zrezygnować ze spacerów z dziećmi. Najważniejsze jest odpowiednie ubranie dziecka, aby nie zmarzło ani się nie przegrzało. Temperatury w zimie mogą spaść o rząd wielkości poniżej -15 stopni, ale może też pojawić się odwilż. W okresie zimowym należy ubrać dziecko o jedną warstwę cieplej niż osobę dorosłą. Warto wziąć pod uwagę także swój poziom aktywności. Na przykład, jeśli dziecko śpi w wózku, należy go ubrać cieplej niż przedszkolak, który biega i bawi się z przyjaciółmi.

Jak ubrać dziecko zimą – wskazówki dla najmłodszych

Nowo narodzone dziecko nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego mechanizmu termoregulacji. Dlatego ważne jest, aby zimą jego ciało nie uległo przechłodzeniu i odwrotnie – nie pociło się pod wpływem różnicy temperatur. Zatem jak ubrać dziecko zimą?

Spacerowanie na zewnątrz z noworodkiem zimą powinno odbywać się wyłącznie po konsultacji z lekarzem i przy zachowaniu dużej ostrożności, szczególnie jeśli poród był skomplikowany i dziecko ma problemy zdrowotne. Jeśli maluszek jest całkowicie zdrowy, a zima jest łagodna, to na pierwszy spacer można wybrać się już w pierwszych dniach po wypisaniu ze szpitala. W przypadku temperatur od 0 do -5 poczekaj, aż dziecko skończy co najmniej dziesięć dni. Jeśli temperatura wynosi -10 i mniej, wyjdź na spacer na balkon lub dokładniej przewietrz pokój dziecięcy.

To jak ubrać dziecko zimą zależy od warunków na zewnątrz. Główną zasadą przy wyborze ubrań zimą jest nakładanie warstw. Jeśli dziecko jest bierne podczas spaceru, załóż pod okrycie wierzchnie o jedną warstwę ubrania więcej niż dla siebie. Aby móc ubrać dziecko w każdą pogodę, przydadzą ci się takie elementy garderoby jak:

• Cienka czapka z wiązaniem.

• Ciepła czapka - polarowa lub podwójna, najlepiej również z wiązaniem, aby nie zsuwała się z głowy.

• Bawełniany śpioszek, polar lub kombinezon z dzianiny (jeśli owijasz dziecko, to podkoszulek, cienka pielucha, kocyk polarowy).

• Ciepłe skarpetki.

• Stuła zimowa lub kombinezon, którego można używać w trybie kopertowym.

• Szalik.

Na spacery zabierz ze sobą dodatkowy koc. Jeśli zrobi się zimno, możesz szybko przykryć dziecko.

Ubranie na cebulkę dziecka w wieku powyżej 6 miesięcy

W wieku sześciu miesięcy dzieci są już bardziej aktywne niż w pierwszych miesiącach życia. Niektóre, potrafią samodzielnie siedzieć, inne opanowują tę umiejętność nieco później. Ale dziecko nadal nie może się samodzielnie poruszać, dlatego wskazane jest ubieranie na cebulkę dziecka.

Ubierz dziecko w cienki, dzianinowy śpioszek z polarem lub dzianinowym kombinezonem na wierzchu. Dodaj do tego czapkę zimową lub cienką czapkę, która szczelnie zakrywa uszy. Konieczne są też ciepłe skarpetki na stopy. Kup też specjalny kombinezon dziecięcy z zakrytymi nogawkami lub wyjmowanymi bucikami i rękawiczkami. Dzięki niemu ubieranie na cebulkę dziecka jest łatwiejsze.

Dzieci powyżej pierwszego roku życia, które nauczyły się już chodzić, zwykle nudzą się, siedząc spokojnie w wózku lub sankach. W takim przypadku najlepszą opcją na zimę będzie następujący zestaw ubrań:

• Bielizna termiczna o składzie syntetycznym - nić syntetyczna pomaga usunąć nadmiar wilgoci ze skóry, a dziecko nie będzie się pociło; czysta bawełna nie poradzi sobie z tym zadaniem.

• Polarowy kombinezon.

• Kombinezon zimowy z tkaniny membranowej z kapturem.

• Rękawice.

• Ciepłe buty.

Ubranie na cebulkę dziecka

Jak ubierać dziecko w okresie zimowym – wieku od 1- 5 lat

W przypadku dzieci powyżej 1 roku życia ważny jest także wybór bielizny wysokiej jakości: może to być bielizna termoaktywna lub komplet wykonany z bawełny. To jak ubierać dziecko w okresie zimowym zawsze zależy od temperatury na zewnątrz. Druga warstwa to kurtka i ocieplane spodnie, a na wierzchu kurtka zimowa. W sprzedaży również zimowe ocieplane kombinezony dla dzieci w wieku od 1 do 2 lat. Skup się na tym, jak dziecko czuje się w ubrankach, czy nie krępują jego ruchów, jeśli chodzi już samodzielnie. Zimą potrzebne są także rękawiczki, czapka, szalik i buty zimowe.

A jak ubrać dziecko w okresie zimowym, kiedy ma powyżej 3 lat? W tym wieku na zimowe spacery odpowiednia jest bielizna termoaktywna lub rajstopy, ocieplany sweter i ciepłe spodnie. Odzież wierzchnia powinna być wykonana z materiału wodoodpornego, zaleca się zakup modelu z kapturem.

Jak ubrać dziecko przy minusowych temperaturach – 8 lat i więcej

Nie wiesz jak ubrać dziecko przy minusowych temperaturach do przedszkola? Na warstwę dolną wybierz bieliznę termiczną i ciepłe rajstopy. Nad nim golf, ciepła kurtka lub sweter, spodnie. Dziecko powinno założyć na stopy zimowe buty, nie zapominając o ciepłych skarpetkach. Wychodząc na zewnątrz, należy zabrać ze sobą rękawiczki, czapkę i szalik. Odzież wierzchnia - ocieplana lub puchowa.

To jak ubrać dziecko przy minusowych temperaturach, kiedy wchodzi w wiek nastoletni, zależy już w pewnej mierze od jego indywidualnych wyborów. W tym wieku dziecko najczęściej samodzielnie wybiera, w co się ubrać. Nie można jednak zapomnieć o bieliźnie termicznej, ciepłej kurtce, spodniach, wysokiej jakości kurtce puchowej, butach zimowych i rękawiczkach.