Jakie buty dla dziewczynki na wiosnę?

Wiosna to ciepła, ale i zdradliwa pora roku. Choć dni są bardziej słoneczne, to pogodzie towarzyszy topnienie śniegu. Powstają kałuże i błoto, a wieczorem może jeszcze pojawić się szron i lód. Wybór butów na wiosnę powinien brać pod uwagę te zmienne, zwłaszcza jeśli chodzi o modele dziecięce.

Buty wiosenne dla dziewczynki – podstawowe zasady

Największym zagrożeniem o tej porze roku jest przemiękanie butów. Nawet pozornie sucha gleba może okazać się wilgotna, a co dopiero kałuże i mokry śnieg. Dlatego wiosną musisz z wyprzedzeniem zdecydować, jakie buty wiosenne dla dziewczynki wybierzesz.

Doświadczone mamy wiedzą, że ubieranie dziecka na wiosnę jest dość trudne. Rano może być jeszcze zimno, a w południe temperatura wzrasta nawet do 20 stopni Celsjusza. To samo tyczy się butów. Jeśli rano, powiedzmy, idąc do przedszkola lub szkoły, dziecko może napotkać szron, to w ciągu dnia sytuacja zmienia się diametralnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem są buty wiosenne dla dziewczynki półsezonowe. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak wyboru należy dokonać ostrożnie. Należy pamiętać o podstawowych zasadach doboru butów.

Jak dobrać półbuty wiosenne dla dziewczynki?

Kształt buta musi być anatomiczny. Odtwarzać naturalną pozycję nogi, nie ściskać jej, nie zakłócać przepływu krwi. Taki kształt pozwoli stopie na prawidłowy rozwój. Półbuty wiosenne dla dziewczynki mają podtrzymywać stopę w jej naturalnej pozycji, co zapobiegnie ewentualnym skrzywieniom i schorzeniom ortopedycznym

Staraj się wybierać naturalne materiały. Tak, takie półbuty wiosenne dla dziewczynki zwykle kosztują więcej, ale możesz na nich polegać i są trwalsze. Naturalne tkaniny nie powodują reakcji alergicznej. Lepiej regulują także temperaturę i przewodzą powietrze. Oznacza to, że stopa mniej się poci i mniej marznie.

Wybieraj markowe modele. Buty dziecięce z Chin, Wietnamu, Pakistanu są kilkukrotnie tańsze, ale wykonane z kiepskiej jakości materiałów.

Buty wiosenne dziewczęce

Buty wiosenne dziewczęce – jaki model wybrać?

Istnieje kilka różnych modeli butów na wiosnę. Najczęściej buty wiosenne dziewczęce dzielą się na:

• Buty skórzane z ociepleniem (filc, flanela), buty kombinowane z gumy, materiału tekstylnego.

• Buty skórzane są bardzo ciepłe i oddychające.

• Buty gumowe nie przemakają, ale stopy będą się w nich pocić.

• Wybierając buty wiosenne dziewczęce skórzane, kupuj modele z wysoką podeszwą i bez szwu nitkowego na obwodzie zapięcia. Buty nie powinny być ciasne, w przeciwnym razie skóra rozciągnie się i straci swoje właściwości odporne na wilgoć.

• Podeszwa nie powinna być śliska, ponieważ wiosną gdzieniegdzie może jeszcze być lód.

• Materiały muszą być naturalne: skóra, zamsz, nubuk.

Trzewiki wiosenne dla dziewczynki – jak je dobrać do stylizacji?

Buty półsezonowe z wysokim podbiciem są dziś najmodniejsze. Takie buty łatwo połączyć ze spódnicą, sukienką czy jeansami. Podobnie jak w zeszłym sezonie, również modele sportowe, czy to trzewiki wiosenne dla dziewczynki oraz tenisówki, są w modzie. Platforma i koturn znów cieszą się popularnością. Modne są także szpiczaste noski i obcasy o najdziwniejszych kształtach, ale trzewiki wiosenne dla dziewczynki z takimi elementami są bardziej odpowiednie dla nastolatków.

Do trzeciego roku życia buty dziecięce muszą mieć twardy obcas. Bardzo często buty półsezonowe mają miękki obcas. Zapięcia na rzepy zabezpieczają stopę lepiej niż sznurowadła. Zwróć uwagę na sposób mocowania podeszwy do wierzchu buta. W końcu to połączenie podeszwy i cholewki jest miejscem najbardziej narażonym na wilgoć.

Najgorsze jest połączenie kleju i nitek. Bez względu na to, jak mocno przyklejona jest podeszwa, woda znajdzie dziurę w szwie nici. Taki but jest bardzo atrakcyjny - wygodny, ciepły, a dzięki szwowi nitkowemu ma wspaniały design. Nie jest on jednak przeznaczony na mokrą pogodę.

Najpopularniejsza jest metoda klejenia – polegająca na przyklejeniu podeszwy do wierzchu buta. Zapewnia dość dużą szczelność. Ale na deszczową pogodę nadaje się tylko wtedy, gdy podeszwa jest gruba - od półtora centymetra. Im grubsza podeszwa, tym większe prawdopodobieństwo, że buty nie przemiękną. Cienka i płaska podeszwa raczej nie uchroni stóp przed zamoknięciem.

Metoda mocowania za pomocą kleju jest najbardziej optymalna w przypadku deszczowej pogody. Nazywa się to również metodą formowania w płynie. Dzieje się tak wtedy, gdy najpierw wykonuje się cholewkę buta, a następnie opuszcza się ją do specjalnej formy, która „rzeźbi” podeszwę bezpośrednio na bucie.

Pamiętaj też, że absolutnie wszystkie modele butów dziecięcych powinny być wyposażone w dwa istotne elementy – twardy tył oraz wkładkę z podbiciem. Razem pełnią ważną funkcję profilaktyczną, zapobiegając deformacji stóp.