Jaka sukienka na wesele dla 40 latki?

Jeszcze dekadę temu przeciętna panna młoda miała nieco ponad dwadzieścia lat, teraz ta średnia sięga trzydziestu lat. Tak czy inaczej, 18-letnie dziewczyny stały się rzadkością wśród tych, które wychodzą za mąż, znacznie częściej spotyka się kobiety dojrzalsze. Tym samym zmienia się dynamicznie moda ślubna.

Jakie będą właściwe sukienki na wesele po 40?

Panna młoda po czterdziestce to z reguły kobieta samowystarczalna, która odniosła sukces, lub kobieta u progu drugiego małżeństwa. Jednak bez względu na to, ile lat życia ma za sobą kobieta stojąca przed ołtarzem, jest to ta sama dziewczyna, która wychodzi za mąż. Jest tak samo spięta i pełna niepokoju, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy dobrze wyjdzie na zdjęciu, czy będzie płakać podczas ceremonii. Każdy wiek ma swoje przywileje i ograniczenia, a sukienki na wesele po 40 powinny być odmienne od tych, jakie założyłybyśmy w wieku 18 lat.

Kobieta po czterdziestce z reguły przeszła etap modnych eksperymentów i związanych z nimi błędów. Wie już, jaki styl jest korzystny dla jej sylwetki, a który kompletnie jej nie pasuje. Pojawia się świadomość wpływu, jaki czas ma na jej organizm, ale jednocześnie pewność co do swoich atutów. Wybierając sukienki na wesele po 40, zwróć uwagę na kilka szczegółów:

  • Po pierwsze, nie próbuj wyglądać na 20 lat. Kobiecość i szyk nabyty z wiekiem to ważne zalety, które należy podkreślić.
  • Po drugie warto poeksperymentować z kolorem i wybrać taki, który nada skórze niepowtarzalnego blasku. Należy również pamiętać, że dla niemal każdego typu urody najbezpieczniejsze są kolory pastelowe.
  • Po trzecie, większość dojrzałych kobiet odrzuca welony. Jeśli jednak jest to pierwsze małżeństwo, a welon jest twoim marzeniem od dzieciństwa, powinien być on krótki.
  • Świeży kwiat we włosach będzie wyglądał bardzo elegancko w połączeniu ze skromnym bukietem panny młodej i pana młodego.

Proste klasyczne sukienki na wesele – uniwersalny, ponadczasowy wybór

Wbrew powszechnemu przekonaniu kobieta po czterdziestce może sobie pozwolić na większą swobodę przy wyborze sukni ślubnej niż bardzo młoda kobieta. Tradycyjnie oczekuje się, że młoda dziewczyna włoży suknię ślubną tylko w bieli lub delikatnych jasnych kolorach, takich jak beż, różowy lub niebieski. A co powinna wybrać dojrzała kobieta?

Mogą to być proste klasyczne sukienki na wesele w dowolnych kolorach. Dlatego w tym przypadku dopuszczalna jest zarówno czerwona sukienka, jak i niebieska lub zielona. A jeśli chce, może włożyć białą sukienkę. Warto jednak zdecydowanie odrzucić bujne białe sukienki, sukienki maksymalnie odsłaniające ciało lub bardzo młodzieńcze style. Główną zasadą, jeśli chodzi o proste klasyczne sukienki na wesele, to podkreślenie kobiecości i dojrzałej urody. Oczywiście, jak w wielu innych przypadkach, mniej znaczy więcej. I nie mówimy o tym, że sukienka ma być skromna.

To suknia ślubna, więc nie powinna być skromna ani smutna. Różnorodne dodatki, koraliki, kwiaty są zawsze wskazane i o ile nie przesadzisz z ich ilością, mogą doskonale ozdobić zarówno sukienkę, jak i jej właścicielkę. Dla pań po czterdziestce idealne są sukienki z ozdobną koronką. Zwiewne, lekkie muśliny i tiul to również dobry wybór. Oto kilka stylów, na które należy zwrócić uwagę: prosta sukienka, sukienka z płaszcza; Styl grecki, sylwetka A, styl Empire; sukienka z wysokim stanem, sukienka-transformator.

Sukienka dla 40 latki na wesele

Sukienka dla 40 latki na wesele – tego unikaj

Uważaj na przesadnie zdobione suknie ślubne. Bufiasta sukienka dla 40 latki na wesele nie powinna być w stylu księżniczki. Będzie wyglądać niesamowicie na młodej dziewczynie, ale nie 40 letniej kobiecie.

Bardzo krótkie sukienki należy również zostawić w spokoju. To samo dotyczy głębokich dekoltów lub odkrytych pleców. Seksowne wycięcia zarezerwowane są na inne okazje, w dniu ślubu – postaw na elegancję. To samo można powiedzieć o sukience o kroju syreny: aby ją nosić, trzeba mieć figurę zbliżoną do ideału. W każdym razie musisz trzeźwo ocenić swoje mocne i słabe strony, a przy wyborze sukienki kierować się zdrowym rozsądkiem. Jednym słowem sukienka dla 40 latki na wesele, musi pasować do twoich możliwości.

Modne sukienki dla 40 latki – na co położyć nacisk?

Należy pamiętać, że w tym wieku panna młoda powinna wyglądać elegancko i powściągliwie. Odpowiednie będą modne sukienki dla 40 latki koktajlowe w różnych kolorach i odcieniach. Na przykład szampana, śmietanowym czy kości słoniowej. Nie można jednak ograniczać się wyłącznie do pastelowych jasnych kolorów. Prawie każda panna młoda dobrze wygląda w ciemnoniebieskiej lub wiśniowej sukience.

Modne sukienki dla 40 latki to też klasyczne suknie ślubne z gorsetem i szeroką spódnicą z krynoliną. Warto jednak wziąć pod uwagę swoją figurę. Na przykład w przypadku niskich kobiet, dobrze będzie prezentować się sukienka o obcisłej sylwetce i długości do kolan.