Odzież dla dziewczynek na jesień

Im starsze dziecko, tym łatwiej je ubrać. Dzieci w wieku szkolnym mają już swoje poglądy i preferencje, nie będą nosić tego, co im się nie podoba. Ostatecznie jednak to nadal rodzice decydują o tym, co założy dziecko. Zatem jak ubrać dziewczynkę na jesień?

Odzież dziewczęca na jesień – podstawowe zasady

We wrześniu rozpoczyna się rok szkolny i przy wyborze ubrań, nie sposób nie brać pod uwagę faktu, że dziecko spędza w szkole pięć dni w tygodniu. Odzież dziewczęca na jesień w przypadku dziecka, które nie chodzi do szkoły, powinna być cieplejsza. Sam wybór ubioru i to, jak jest ocieplany, zależy od upodobań ucznia i jego percepcji zimna. W przypadku dzieci w wieku szkolnym radzimy zrezygnować z kombinezonów na rzecz wydłużonych kurtek. Niewygodne będą również buty z długim sznurowaniem, ubrania z kilkoma zapięciami. Odzież dziewczęca na jesień do szkoły to powinny być rzeczy, które da się łatwo i szybko założyć.

Jak dobrać ubrania dla dziewczynek na jesień w zależności od temperatury na zewnątrz?

Główną zaletą wyboru ubrań dla dziecka w wieku 4-8 lat, jest to, że samo może powiedzieć, czy jest mu zimno, czy gorąco. Przyjęło się, że małe dzieci ubiera się w „warstwy” rzeczy bawełnianych lub wełnianych, w przypadku starszych dzieci ta zasada nadal obowiązuje, ale z zastrzeżeniem osobistego odczuwania zimna przez dziecko.

Jeśli temperatura jest powyżej +10, ubrania dla dziewczynek na jesień to koszulka, cienka kurtka i wiatrówka na wypadek wiatru. Obcisłe spodnie, zamknięte buty, takie jak trampki. Cienka bawełniana czapka. Łatwo zdjąć wiatrówkę czy kurtkę, gdy wyjdzie słońce, a w takim zestawieniu dziecko na pewno nie zmarznie.

Jeśli temperatura jest poniżej +10, ale nadal powyżej zera, zastąp zwykłą koszulkę, wersją z długim rękawem lub nawet ciepłym golfem. Wybierz ocieplane spodnie lub rajstopy. Szyja dziecka powinna być zapięta: albo zasłonięta golfem, albo szalikiem. Zamiast butów sportowych poszukaj skórzanych butów lub kaloszy z ciepłą wkładką. Jeśli temperatura zbliża się do zera, ubrania dla dziewczynek na jesień powinny być wykonane z wełny.

W przypadku mrozów lepiej przestawić się na zimowe kurtki i kombinezony, jesienne ubrania nie będą w stanie w pełni ogrzać dziecka w temperaturach poniżej zera. Przy każdej temperaturze ważne jest, aby wziąć pod uwagę aktywność dziecka: im bardziej aktywne dziecko, tym elastyczniej i lżej powinno się je ubierać. Dla spokojnych dzieci ubrania powinny być znacznie cieplejsze.

Odzież dla dziewczynki na jesień

Odzież dla dziewczynki na jesień, kiedy dziecko ma do 3 lat

Jak wybrać ubranka jesienne dla dziecka w wieku powyżej roku, w zależności od temperatury panującej na zewnątrz? W przypadku dzieci do 3-4 lat odzież dla dziewczynki na jesień dobierana jest w zależności od tego, czy dziecko aktywnie chodzi, czy raczej spędza czas w wózku. Na spacer w wózku wybierz ubrania jak dla noworodka. Na aktywny spacer - podobny do przedszkolaków. Pamiętaj jednak, aby wziąć pod uwagę, że dziecko nie zawsze może prawidłowo ocenić swój stan.

Przy temperaturach powyżej +10 wystarczą lekkie koszulki, swetry i w razie potrzeby kurtki. Dodatkowa izolacja nie jest wymagana, ale spodnie muszą być obcisłe. Chroń głowę cienką czapką. Odzież dla dziewczynki na jesień to także gumowe buty lub trampki przy suchej pogodzie. Jeśli temperatura nadal jest powyżej zera, ale poniżej +10, wskazana jest gruba czapka z ociepleniem, rajstopy i ciepły kombinezon. Kurtka może być zimowa, a pod nią T-shirt z długim rękawem.

Ubrania jesienne dla dziewczynki – jak ubrać noworodka?

Trudność z noworodkami polega na tym, że nie potrafią samodzielnie ocenić i poinformować nas, czy jest im zimno, czy nie. W ciągu pierwszych kilku miesięcy dzieci nie reagują dobrze na gwałtowną zmianę temperatury.

Jeśli temperatura jest wyższa niż 10 stopni, dziecko będzie potrzebowało kombinezonu z bawełny lub innej naturalnej tkaniny i koca na wierzchu, jeśli to konieczne. Pamiętaj, aby chronić głowę cienką czapką. Ubrania jesienne dla dziewczynki przy +5, to dzianinowe kombinezony, ciepłe botki. W niższych temperaturach w ubraniach powinny dominować tkaniny wełniane.

Dla niemowląt w wózku wybierz ubrania jesienne dla dziewczynki o różnej izolacji. Dla dzieciaków, które aktywnie spędzają czas, wybierz kurtki ze spodniami na ramiączkach. Najpopularniejsze wypełniacze to puch, puch sztuczny i syntetyczny winterizer. Bardziej nowoczesne wypełniacze - isosoft i holofiber, są też droższe, dlatego polecamy je dla starszych dzieci - powyżej 4 lat. Im młodsze dziecko, tym wygodniejszy powinien być kombinezon z suwakami. Zawsze wybieraj nieco większe ubrania jesienne dla dziewczynki. W chłodne dni wygodniej jest nosić pod nimi ciepłe ubrania.