Torby sportowe dla dzieci - czym się kierować przy wyborze?

Jeśli twoje dziecko uczęszcza na zajęcia sportowe poza szkołą, to z pewnością przyda mu się dedykowana torba sportowa. Jak ja wybrać?

Jaka cechy powinna mieć torba sportowa dla dzieci?

Wiadomo, że atrakcyjność produktu odgrywa u dzieci ogromną rolę. Dzieci nie są jeszcze tak zorientowane w jakości - po prostu wiedzą, które marki są popularne wśród rówieśników, więc wybór torby sportowej tutaj można powierzyć dziecku tylko z wyglądu, a rodzice powinni wziąć odpowiedzialność za cechy jakościowe produktu. Torba sportowa dla dzieci powinna spełniać następujące wymagania

  • Torby sportowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, głównie nylonu i poliestru. Oczywiście im wyższa jakość materiału użytego do produkcji, tym wyższa cena torby. Aby ocenić lekkość torby, wyjmij z niej wszystkie wkładki i oszacuj jej wagę w dłoni. Pusta torba powinna być praktycznie nieważka.
  • Torba sportowa dla dzieci musi być trwała.
  • Pożądane jest, aby kształt torby był na tyle wygodny, aby dziecko nosiło ją bez trudu.
  • Model torby musi być pojemny i pożądane jest, aby posiadała specjalną komorę na buty.
  • Zwróć uwagę na akcesoria, w które wyposażona jest torba. Wszystkie karabinki, zapięcia, guziki, zamki błyskawiczne i rzepy muszą być sprawne, otwierać się i zapinać bez dodatkowego wysiłku.

Torby sportowe dla dzieci na basen – o czym warto pamiętać?

Dużą zaletą torby sportowej przeznaczonej na basen jest obecność dodatkowych kieszonek i przegródek – im więcej, tym więcej rzeczy i przydatnych drobiazgów zmieści się do torby. Wybierając torby sportowe dla dzieci na basen, zadbaj o to, aby było w nich miejsce na napoje i jedzenie.

Koniecznie zwróć uwagę na rączkę (lub rączki) torby sportowej. Powinny przechodzić przez całą jej tylną lub przednią powierzchnię, a nie tylko być przyszyte do jej górnej części. Niektóre modele toreb sportowych posiadają zabezpieczenia - zamek błyskawiczny na samej torbie oraz jej zewnętrznych kieszeniach. Takie torby sportowe dla dzieci na basen można zostawić bezpiecznie w szatni.

Materiał, z którego wykonana jest torba sportowa, powinien być nie tylko lekki i wytrzymały, ale również nieprzemakalny, a jednocześnie dobrze przepuszczający powietrze, Dzięki czemu nie dojdzie do pojawienia się stęchlizny wewnątrz torby.

Torba sportowa

Torba sportowa dla chłopca - projekt i kolor

Młodszym dzieciom z pewnością spodobają się soczyste kolory i jaskrawe nadruki, wizerunki zwierząt i ulubionych postaci z kreskówek. Uczniom w średnim wieku spodobają się bardziej „dorosłe” modele toreb sportowych, ale w jasnych kolorach. Obejmuje to również torby z symbolami klubów sportowych, zespołów muzycznych i telewizyjnych idoli. W przypadku nastolatków torba sportowa dla chłopca powinna być wybrana przez niego samodzielnie. Możesz jednak hamować młodzieńczy maksymalizm, dyktuje własne zasady. Rodzice najczęściej określają dziecku budżet, ale sam wybór pozostawiają nastolatkowi.

Chłopcy lubią ciemne kolory i klasyczne kształty torebek. Dziewczyny zwykle wybierają jasne kolory. Bardzo często rodzice uważają, że torba sportowa dla chłopca powinna mieć czarny kolor. Wychodząc z założenia, że taki model jest bardziej praktyczny. Jednak w rzeczywistości czarna torba będzie wymagała więcej uwagi przy utrzymaniu jej w czystości niż wielokolorowa - kurz i brud na czarnym tle będą znacznie bardziej zauważalne.

Torba sportowa dla dziewczynki – jaka powinna być?

W produkcji toreb najczęściej stosuje się tkaniny wodoodporne z powłoką hydrofobową i pyłoszczelną. Stosowane są również inne sposoby obróbki tkaniny, które przyczyniają się do tego, że torba mniej się brudzi, a co za tym idzie, nie wymaga częstego prania. Wszystkie okucia muszą być wykonane ze stali nierdzewnej lub utwardzanych tworzyw sztucznych, aby w kontakcie z wodą zamki i zapięcia nie rdzewiały i nie miały szkodliwego wpływu na tkaninę.

Torba sportowa dla dziewczynki nie odbiega specjalnie od toreb dla chłopców. Różni się najczęściej kolorem. Dziewczynki częściej wybierają modele w kolorach jasnych czy nawet różowych lub pomarańczowych.

Jednakowo torba sportowa dla dziewczynki i dla chłopca powinna zapewniać dziecku bezpieczeństwo. Ważnym jego elementem są elementy odblaskowe. W ciemnych porach dnia – a od listopada robi się bardzo wcześnie ciemno – każdy szczegół, który pozwala szybko dostrzec dziecko o zmroku, jest plusem dla jego bezpieczeństwa.

Niektóre torby przypominają plecaki rowerowe. Ten rodzaj toreb sportowych ma swoje własne cechy, ale łączy je jedno: konstrukcja plecaka jest bardzo lekka, ponieważ każde nawet 500 gramów na plecach to dodatkowe obciążenie dla dziecka.