Jakie buty dla chłopca na wiosnę?

Buty są kluczowym elementem garderoby. I ze względu na całość stylizacji, jak też ochrony i bezpieczeństwa dziecka.

Najpopularniejsze buty wiosenne dla chłopca

Wiosna to pora roku, kiedy pogoda jest bardzo zwodnicza. Rano jest często zimno i wilgotno, a po południu robi się gorąco. Wiosną twoje dziecko potrzebuje całego arsenału butów – sneakersów, botków wodoodpornych, a nawet cieplejszej wiosny tenisówek. Zastanówmy się, w co ubrać maluszka, gdy temperatura za oknem skacze od 0 do +15℃.

Ponieważ przy tak zmiennej pogodzie dziecko nie będzie mogło chodzić w jednej parze butów, rodzice będą musieli zainwestować w kilka par butów.

Najpopularniejszymi materiałami na wiosenną pogodę są membrana i skóra naturalna. Membrana najlepiej zatrzymuje ciepło, należy jednak pamiętać, że membrana wymaga noszenia specjalnej skarpety (skarpeta termiczna pochłania wilgoć wydzielaną przez skórę, rozprowadza ją po powierzchni w celu szybkiego odparowania wilgoci). Dlatego większość rodziców woli buty wiosenne dla chłopca wykonane z prawdziwej skóry. Naturalny materiał pozwala stopie oddychać, ale mimo to przemięka podczas chodzenia po kałużach.

Na sezon wiosenny zdecydowanie warto też zaopatrzyć się w nieprzemakalne buty wiosenne dla chłopca wykonane z gumy lub neoprenu. W obu modelach dziecko będzie mogło bezpiecznie chodzić po kałużach. Nie zaleca się jednak noszenia ich przez dłuższy czas.

Półbuty wiosenne dla chłopca – kryteria wyboru

Oto punkty, na których sugerujemy skupić się przy wyborze butów wiosennych:

• Zapięcie podeszwy. Pomimo tego, że wielu rodziców podchodzi sceptycznie do wyboru klejonego obuwia, to półbuty wiosenne dla chłopca nie powinny być zszywane. To właśnie szyta podeszwa przepuszcza wodę. Jeśli podeszwa zostanie nie tylko zszyta, ale i przyklejona, ryzyko przemoczenia stóp jest praktycznie zerowe.

• Izolacja. Półbuty wiosenne dla chłopca powinny mieć podszewkę wykonaną z flaneli lub filcu. W butach podszytych futrem lub grubą wełną dziecku będzie zbyt gorąco.

• Pokrycie zewnętrzne. W takim przypadku najlepsza będzie gładka skóry - łatwiej jest o nią dbać.

• Rozmiar. Buty półsezonowe powinny być o pół rozmiaru większe. Często dziecko nosić będzie do nich grube skarpetki.

Buty wiosenne chłopięce

Buty wiosenne chłopięce – do 3 roku życia.

Kiedy twoje dziecko skończy rok, możesz kupić mu niskie buty wiosenne chłopięce. Najlepiej kupować produkty wykonane ze skóry lub wysokiej jakości materiałów syntetycznych. Buty na wiosnę dla dziecka w wieku do 3 roku życia powinny mieć następujące cechy:

• Być wykonane z naturalnych materiałów, dzięki którym stopy mogą „oddychać”.

Buty wiosenne chłopięce powinny mieć podszewkę, która sprawi, że but będzie cieplejszy i bardziej miękki.

• Nie przemiękać.

• Mieć mocną piętę i palce, aby nie uszkodzić stóp.

• Być wyposażone w anatomiczne wkładki.

• Powinny być wygodne do mocowania.

Buty są najczęściej wykonane w całości ze skóry. Wyściółka wykonana z naturalnego materiału chroni stopy przed wychłodzeniem i przegrzaniem. Można w nich wygodnie chodzić lub jeździć w wózku. Możesz rozważyć zakup modeli z ergonomicznymi wkładkami, które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi stopy i nie uciskają ani nie deformują nóg.

Jak odpowiednio dobrać trzewiki wiosenne dla chłopca?

Zwyczajowo wyróżnia się kilka etapów w pierwszych latach życia dzieci.

• Do 12 miesięcy. Z reguły dzieci poniżej pierwszego roku życia nie chodzą. W wieku 8-10 miesięcy uczą się stawać. Stopa nie jest obciążona, łuk nie jest uformowany, duży palec u nogi jest bardziej ruchomy niż u dorosłych.

• 1-3 lata. Dziecko uczy się chodzić, stopy przyjmują większe obciążenie w postaci ciężaru ciała. Mięśnie i więzadła zostają wzmocnione i rozpoczyna się tworzenie łuku. Stopy nadal pozostają płaskie.

• 3-8 lat. Okres aktywnego wzrostu i formowania stóp. Mięśnie zostają wzmocnione i pojawia się łuk. Na tym etapie zaleca się wizytę u lekarza ortopedy, aby upewnić się, że rozwój przebiega prawidłowo. W razie potrzeby lekarz zaproponuje sposoby korekcji stóp.

W jakim wieku dziecko potrzebuje butów? Pytanie o wybór pierwszej pary pojawia się już przy pierwszych krokach dziecka. Zwykle pierwsze trzewiki wiosenne dla chłopca kupuje się między 10 a 12 miesiącem życia.

Trzewiki wiosenne dla chłopca przymierzaj, kiedy maluch leży lub siedzi. Należy oszacować rozmiar w pozycji stojącej, ponieważ stopa po przeniesieniu na nią całego ciężaru ciała wydłuża się do 3-6 mm. Zmierz nogę za pomocą miarki. Prawidłowym sposobem byłoby odrysowanie stopy na papierze, trzymając ołówek ściśle pionowo. Kupując trzewiki wiosenne dla chłopca, należy wziąć pod uwagę wiek, porę roku, przeznaczenie, a także preferencje dziecka.