Torebka listonoszka damska - jaki materiał najlepszy?

Torebka listonoszka jest chyba jedną z najpopularniejszych odmian toreb. Jest wygodna, pojemna i przede wszystkim pasuje do większości modnych stylizacji.

Torebki listonoszki duże – funkcje torby

Nazwa ta przyszła do nas z języka angielskiego. Co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „torbę posłańca lub kuriera”. Dziś jest nieodzownym podstawowym elementem garderoby kobiet. Wygląda jak torba na laptopa, ale jest o wiele bardziej pojemna.

Torebki listonoszki duże pojawiły się w XIX wieku. Jako pierwsi nosili ją listonosze, ponieważ w krótkim czasie musieli roznosić po okolicy znaczną ilość listów. Zimą było to szczególnie trudne, więc znacznie wygodniej było chodzić z dwiema wolnymi rękami. Później torebki listonoszki duże stały się popularne wśród monterów i elektryków. Nosząc ją na ramieniu, mogli swobodnie przenosić niezbędne narzędzia. Kolejną grupą, która zwróciła uwagę na tego typu torby byli uczniowie. Ponieważ wielu z nich mieszkało daleko od uczelni, musieli więc dojeżdżać rowerem lub autobusem. Jednak noszenie sterty podręczników w rękach było wyjątkowo niewygodne. Wtedy młodzież zaczęła używać listonoszek. Tym samym torba listonoszka zyskała na popularności.

Torebka listonoszka sportowa - zalety i wady

Taka torebka listonoszka sportowa ma wiele zalet:

  • • Pojemność. Choć wygląda kompaktowo, można w niej umieścić kilka nawet dużych przedmiotów.
  • • Może być wykorzystana na sprzęt (telefon, laptop, tablet) lub na teczki, dokumenty A4.
  • • Wygoda. Wewnątrz ma wiele działów, każda rzecz ma swoje miejsce. Dzięki temu nie musisz długo szukać, gdzie trafił długopis, który schowałeś (będzie na niego osobna kieszonka).
  • Torebka listonoszka sportowa ma wysoką odporność na zużycie. Wiele modeli jest wykonana ręcznie, służą przez długi czas i nie tracą nic ze swojego wyglądu przez co najmniej kilka lat.
  • • Praktyczność. Możesz wybrać wygodny dla siebie rodzaj zamka i paska. Pasek jest szeroki lub wąski, w zależności od tego, jak wolisz nosić torbę. Dostępne są zamki zatrzaskami lub z magnesem.

Torebka listonoszka klasyczna

Torebki listonoszki klasyczne – różne rodzaje toreb

W zależności od konstrukcji i materiału, z którego uszyty jest produkt, istnieją dwa rodzaje toreb tego typu:

Torebki listonoszki klasyczne. Są duże, pojemne i noszone głównie na ramieniu. Uszyta jest ze skóry, materiału zastępczego lub gęstego. Jest szczególnie popularny wśród studentek, wygląda stylowo.

Torebki listonoszki klasyczne na tablet. Modna opcja dla tych pań, które nie lubią nosić ze sobą wielu rzeczy naraz. Składa się z dwóch lub trzech przegródek, rzadziej z jednej, dobrze komponuje się z jeansami lub garniturem. Najczęściej torba tego formatu jest w dyskretnym kolorze. Może to być czarny, niebieski lub brązowy. Jasne modele nie są tak popularne ze względu na ich niepraktyczność. Przy codziennym użytkowaniu szybko się ścierają lub rozmazują.

Torebka listonoszka skórzana – struktura i materiał

Niewiele toreb wygląda dobrze, jeśli mają mieszaną strukturą materiału. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i np. jeździsz na rowerze, im bardziej miękka torba, tym lepiej. Jeśli torebka listonoszka skórzana, ma być używana głównie w biurze, wybierz bardziej sztywny i wytrzymały materiał. W takim przypadku miękkość tkaniny nie będzie współgrać z biurową stylizacją. Wybierz torbę, która ma kształt przedmiotów, które do niej wkładasz. W przypadku listonoszek miękkich, materiałowych najbardziej skuteczne jest rozwiązanie z zamknięciem z klapką (pokrowiec na zawiasach), w przypadku listonoszek, które mają w składzie kilka mieszanych materiałów, najbardziej odpowiednie jest zapięcie na rzep, a w przypadku klasycznych toreb na ramię, odpowiedni jest zamek błyskawiczny.

Torebka listonoszka skórzana powinna być wykonana z dobrego materiału, łącznie z samym paskiem. Tak, aby w każdej chwili można było poluzować lub zacisnąć klamrę i tym samym dopasować długość paska.

Jeśli dojeżdżasz do pracy głównie komunikacją publiczną, potrzebujesz wodoodpornej torby poliestrowej, która wytrzyma kaprysy pogody: deszcz, błoto na drodze i błoto pośniegowe. Wiosną i latem, możesz wybrać dla siebie model listonoszki wykonaną z trwałej tkaniny (płótna), skóry lub dowolnych innych naturalnych tkanin i ich kombinacji. Jeśli chcesz wyglądać stylowo i mieć torbę, która nie boi się deszczu, wybierz materiał wodoodporny.

Kupując torbę, zwróć też uwagę czy model nie jest przypadkiem niechlujnie wykonany. Objawia się to w postaci szwów wywróconych na lewą stronę, kiedy widać nawet wystające strzępy materiału. Takie sygnały świadczą o tym, że torba jest ze złej jakości materiału lub producent nie przyłożył się do jej produkcji.