Spacerowanie w zimową pogodę jest możliwe dzięki odpowiednim ubraniom dla twojego dziecka.
Jak dobrać odpowiedni komplet zimowy dla chłopca?
Bardzo często jako komplet zimowy dla chłopca, rodzice wybierają kombinezon. Są po prostu stworzone do aktywnego wypoczynku dziecka. Podczas zabaw na świeżym powietrzu nie dostanie się pod nie śnieg ani wilgoć. Kombinezon nie krępuje ruchów i pozwala na aktywną zabawę bez obawy, że dziecko może zmarznąć.
Zestawy ocieplane są bardzo praktyczne. W pomieszczeniu dziecko nie będzie musiało się całkowicie rozbierać – wystarczy zdjąć kurtkę. W tym wieku dzieci są bardzo aktywne, wszystkim się interesują. Uwielbiają biegać, zjeżdżać z ośnieżonej górki, bawić się śnieżkami z przyjaciółmi. W związku z tym spodnie tracą swój wygląd i zużywają się szybciej niż kurtka. W takim przypadku łatwiej będzie kupić jedne spodnie więcej niż cały kombinezon. Świetne dla dzieci powyżej 3 lat.
Komplet zimowy dla chłopca musi zawierać kurtkę. Ta powinna zakrywać dolną część pleców dziecka, a najlepiej sięgać do połowy uda. Pod nią można nosić dżinsy, pół kombinezony, spodnie dresowe. Pół kombinezon, to praktyczny rodzaj odzieży na zimę i mroźną jesień. Dzięki przejściu ze spodni na ramiączka rodzice mogą na zawsze zapomnieć o wiecznie zsuwających się spodniach i odkrytych plecach. Dla wygody ramiączka mają regulowaną długość, a jeśli pół kombinezon jest nieco za duży, można podwinąć nogawki.
Czapka i szalik dla chłopca – jak wybrać?
Trudno wyobrazić sobie zimowy spacer dziecka bez nakrycia głosy. Czapka i szalik dla chłopca musi zapewniać dobre odprowadzanie ciepła i cyrkulację powietrza. Dlatego lepiej wybrać czapkę z połączenia materiałów naturalnych i syntetycznych. Istnieją modele z wiązaniami i bez. Czapka i szalik dla chłopca powinna być wykonana z naturalnych materiałów.
Czapka zimowa z uszami dla chłopca – zalety
Czapka zimowa z uszami dla chłopca, to optymalne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Czapki futrzane są ciepłe zimą, a czapki filcowe i dzianinowe przydają się jesienią i wiosną. Ponadto czapka ma ciepłą podszewką z polaru, która zapewni komfort cieplny twojemu dziecku. Czapka zimowa z uszami dla chłopca nie wymaga szczególnej pielęgnacji, nie zajmują dużo miejsca, większość modeli można prać w pralce. Oprócz filcu.
Kurtka na zimę dla chłopca – jak ubrać dziecko na spacer?
Kilka wskazówek, jak ubrać dziecko na spacer zimą:
Trzymaj się zasady warstwowania. Zbuduj zestaw ubrań z kilku warstw i dodawaj je lub zdejmuj w zależności od pogody.
Unikaj przegrzania. Dzieci ubrane zbyt ciepło szybko się przegrzewają, a to jest bardziej niebezpieczne niż zimno. Kurtka na zimę dla chłopca powinna zatem być rozpinana.
Wybieraj proste ubrania, które łatwo się zakłada. Ważne jest, aby rzeczy miały minimum skomplikowanych elementów złącznych i wiązań.
Zwróć uwagę na naturalne materiały: dziecku będzie wygodnie, a ryzyko podrażnień i alergii się zmniejszy.
Kurtka na zimę dla chłopca i reszta ubrań powinna być dobrana w zależności od temperatury panującej na zewnątrz.
Kombinezon zimowy można założyć, gdy tylko temperatura spadnie poniżej +5°C.
Do -5°C: bielizna bawełniana lub termoaktywna + kombinezon zimowy.
Do -10°C: bielizna + ocieplana dolna warstwa + kombinezon.
Do -15–20 °С: bielizna + dolna warstwa + kombinezon.
Zimowe ubrania dla dzieci starszych dobierane są z uwzględnieniem faktu, że dzieci w tym wieku nie leżą już w wózku, ale aktywnie się poruszają. Łatwo się nagrzewają, co oznacza, że mogą się przegrzewać i pocić. Oto kilka zasad doboru odzieży zimowej dla starszego dziecka:
Lekkość: ubranie nie powinno być ciężkie, aby nie utrudniać dziecku aktywnego ruchu.
Odpowiedni rozmiar.
Wygoda i praktyczność: ubranie powinno być proste, szybkie i łatwe do założenia.
Należy pamiętać, że kołnierz powinien być szczelnie zapinany i zakrywać szyję, a na nogawkach i ramionach znajdować się winny mankiety z gumkami, które ochronią dziecko przed przedostawaniem się śniegu i zimnego powietrza do środka. Materiał wierzchni musi być wodoodporny i oddychający.
Rękawiczki lepiej wybrać izolowane i wodoodporne. Powinny też mieć szerokie mankiety, które można naciągnąć na rękawy kombinezonu - to ochroni dłonie przed zimnym powietrzem i śniegiem. Decydując, kiedy założyć zimowe ubrania dla dzieci, kieruj się pogodą, aktywnością dziecka na spacerze i jego indywidualnymi cechami. Zrozumienie indywidualnych cech dziecka i wybranie dla niego najwygodniejszej opcji jest możliwe tylko dzięki doświadczeniu. Miej dziecko na oku podczas spaceru, zwracaj uwagę, czy jest mu zimno, czy się poci – i w zależności od tego dostosuj ilość warstw odzieży.
Zostaw komentarz