Takie same ubrania dla taty i syna - jakie wybrać?

Kierunek Family Look to jednakowe lub dopasowane kolorystycznie ubrania dla całej rodziny. Często są to takie same elementy garderoby dla mamy i córki, ale też ojca i syna.

Takie same ubrania dla taty i syna – zalety stylu

Główną ideą trendu jest pokazanie jedności rodziny i to naprawdę działa, i to nie tylko wizualnie. Córki ubrane dokładnie tak, jak matki, silniej czują z nimi więź, podobnie ojcowie inaczej patrzą na synów ubranych w podobne elementy garderoby. Ponadto sam proces wybierania ubrań w tym samym stylu i przebierania się wnosi do rodziny wiele pozytywnych emocji. Takie same ubrania dla taty i syna zbliżają ich do siebie i sprawiają, że syn czuje się bardziej dorosły.

Istnieje kilka opcji, modeli family look:

  • Możesz wizualnie zjednoczyć całą rodzinę, na przykład kupując dla wszystkich te same koszulki lub czapki z daszkiem, albo wybrać takie same ubrania dla taty i syna oraz dla mamy i córki.
  • Na przykład, jeśli są to ubrania domowe, możesz wybrać te same zestawy piżam dla mamy i córki, w ten sam sposób - dla taty i syna.
  • Jeśli są to ubrania na oficjalne wyjścia, to ojciec i syn będą świetnie wyglądać w tych samych garniturach, a mama i córka w tych samych sukienkach.

Tata i syn ubrania – jak je dobrać?

Nie jest jednak konieczne, aby stroje dzieci naśladowały ubrania ich rodziców. Możesz także stworzyć Family Look, używając jednego schematu kolorów lub pojedynczego detalu w ubraniach każdego członka rodziny lub w zestawieniach mama – córka czy tata i syn. Ubrania mogą być różne, ale w tym samym kolorze - niebieska sukienka mamy, niebieska spódnica córki, niebieskie spodnie syna i kurtka taty w tym samym kolorze. Innym rozwiązaniem jest model, gdzie ubrania łączy ten sam detal, który rozumie jednakowo tata i syn. Ubrania mogą być opatrzone tym samym nadrukiem lub dodatkiem w określonym kolorze.

Jeśli jako wspólny kolor zostanie wybrany czerwony, to dla mamy i córki może to być czerwony pasek lub kokardka, dla syna i taty - butonierka lub motyl tego samego koloru. Wybierając Family Look, weź pod uwagę cechy i preferencje swojej rodziny.

Jeśli mówimy o identycznych zestawach, to idealnie nadają się do rodzinnych sesji zdjęciowych. Z kolei ubieranie się w tej samej kolorystyce lub ze wspólnym detalem na obrazie jest wskazane na spacer, wizytę u znajomych, wakacje. Dopasowane koszulki lub czapki z daszkiem dla rodziny idealnie sprawdzą się podczas podróży – nawet w tłumie można się łatwo odnaleźć. Skompletowanie stylowego i nowoczesnego Family Look nie jest trudne i niedrogie.

syn i ojciec

Dres dla taty i syna – prosty sposób na Family look

Łatwo jest wybrać takie ubrania z pojedynczych sztuk różnych producentów, jeśli jest to zestaw dżinsowych spodni i T-shirtu. Najprostszym sposobem na family look jest jednak identyczny dres dla taty i syna. Takie połączenie jest nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne i pozwala na zacieśnienie relacji rodzinnych. Taki sam dres dla taty i syna to doskonały wstęp do wspólnego biegania, uprawiania innego sportu czy po prostu aktywności na świeżym powietrzu.

Eleganckie ubrania dla taty i syna – popularne opcje family look

Najpopularniejszym rozwiązaniem stylistycznym, jeśli chodzi o family look, jest zasada jeden kolor, inny styl. Pomysł polega na tym, że dla każdego wybiera się osobną wersję stroju, ale są one wykonane z tej samej tkaniny. Pozwala to kierować się osobistymi preferencjami, a jednocześnie podkreślić wspólnotowość i uwzględnić wszystkie preferencje każdego członka rodziny.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie family look nie w przypadku ubrań, ale dla dzieci i zabawek lub zwierząt domowych. Uszycie ulubionej lalce takiej samej sukience jak ma córka, nie kosztuje dużo pieniędzy ani czasu.

Prostą opcją są też eleganckie ubrania dla taty i syna. Nie jest trudne dobranie podobnych lub wręcz identycznych garniturów. Co więcej, eleganckie ubrania dla taty i syna nie muszą być dokładnie takie same. Mogą to być odpowiednio podobne krawaty, butonierki, koszule czy buty. Chodzi o to, aby stworzyć za pomocą garderoby połączenie między rodzicem a dzieckiem. To jakich użyjemy do tego zabiegów i narzędzi jest tu kwestią poboczną.

Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie kraty w ubraniach. Krata jest zawsze w modzie, co potwierdza zastosowanie klasycznego wzoru w szkockim zestawie rodzinnym. Ten motyw jest idealny dla całej rodziny. Sukienki w kratę dla kobiet i dziewczynek oraz koszule w kratę dla ojców i synów. Podobnie działa motyw marynistyczny czy np. prosty zabieg, gdzie wszyscy członkowie rodziny zakładają takie same czapki bejsbolówki.