Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?

Ferie w Polsce można spędzić na kilka sposobów i choć większość naszych rodaków decyduje się na wyjazd w góry, to także na mazurach i nad morzem czekają na turystów liczne atrakcje.

Gdzie na ferie zimowe warto jechać?

Rozrywka w trakcie ferii nie ogranicza się tylko do jazdy na nartach i łyżwach. Wiele osób zastanawiając się, gdzie na ferie zimowe warto jechać, decyduje się udać nad morze. Popularnym kierunkiem jest Kołobrzeg.

Zwiedzanie Kołobrzegu zimą to świetny pomysł. Po pierwsze widok zimnego morza urzeka swoim spokojem. Po drugie, morskie powietrze przynosi organizmowi największe korzyści zimą, kiedy jest maksymalnie nasycone jodem. Wyjazd pomoże znacząco poprawić stan zdrowia i wzmocnić układ odpornościowy. Do poprawy samopoczucia w Kołobrzegu przyczyniają się także źródła mineralne z cudownymi kąpielami i seansami borowinowymi. Szczególnie polecany jest wybór tego kierunku osobom cierpiącym na astmę.

To gdzie na ferie zimowe jechać, uzależnione jest często od budżetu. Mieszkańcy województw mazowieckiego i łódzkiego mogą wybrać się do Spały, która oferuje wiele atrakcji, a jednocześnie jest położona w samym środku Polski.

Spała położona jest pod Warszawą, w odległości 100 km. W tym mieście znajduje się Centrum Przygotowań Olimpijskich, gdzie goście mogą popływać w krytym basenie i poprawić stan zdrowia w kriokomorach. Na turystów czeka także zimowy paintball oraz tradycyjne zajęcia– kuligi, biegi narciarskie.

W środku lasu, na miejscu dawnej osady, znajduje się przykład XIX-wiecznej architektury. - zespół nowoczesnych budynków. Interesujący dla turystów jest także kościół Najświętszej Marii Panny. Nie zapomnij też zajrzeć do miejscowego parku z cennymi drzewami egzotycznymi.

Spędź wygodnie ferie zimowe nad morzem z basenem

Zima to nietypowa pora roku na odwiedziny nad polskim morzem. Jednak coraz więcej turystów spędza ferie zimowe nad morzem z basenem. Przyciągają ich puste plaże, które w bezwietrzne, słoneczne dni są idealne na spacer.

Sceneria jest najpiękniejsza, gdy jest naprawdę zimno – gdy temperatura spada do -15, a nawet -20 stopni Celsjusza, zamarza nawet woda w morzu. Zaletą spędzenia ferii zimowych w Polsce nad morzem są tanie noclegi. Miejsca, które latem kosztują fortunę, można zarezerwować w bardzo przystępnej cenie. Hotele nad morzem są natomiast wyposażone w atrakcyjną infrastrukturę. Ferie zimowe nad morzem z basenem można spędzić tu wraz z całą rodziną.

ferie zimowe

Gdzie na ferie w górach z dziećmi

U podnóża Tatr znajduje się Zakopane, którego krajobrazy nabierają szczególnego uroku zimą, kiedy pada śnieg. Można tu jeździć na nartach po stokach, zjeść wspaniały regionalny posiłek lub wędrować po górach. To jedno z najpopularniejszych miejsce na ferie w górach z dziećmi.

Każdy, kto przyjedzie do Zakopanego, powinien koniecznie odwiedzić miejscowości znajdujące się w pobliżu tego miasta. Na przykład Bukowinę Tatrzańską. W sercu majestatycznej przyrody znajdziesz wszystko, czego potrzebuje turysta, w tym wyciągi narciarskie. Warto tu przyjechać, aby zobaczyć Tatry i gorące źródła termalne. W niewielkiej odległości znajduje się też Białka Tatrzańska. Znajduje się tu wspaniały ośrodek narciarski z dużą bazą hotelową. To bardzo popularne miejsce na ferie w górach z dziećmi.

Zimowe atrakcje dla dzieci – jak miło spędzić czas?

Jeśli wybierasz się na ferie z całą rodziną i istotne są dla ciebie zimowe atrakcje dla dzieci, to wybierz Giżycko. W lecie to mekka pasjonatów żeglarstwa. Sprzyja temu położenie geograficzne miasta – pomiędzy dwoma jeziorami, które tworzą swoisty konglomerat z innymi zbiornikami znajdującymi się w pobliżu.

Ponieważ Giżycko leży w jednym z najzimniejszych regionów w Polsce, zimą jeziora często zamarzają. To przyciąga tutaj osoby, które lubią urządzać regaty na lodowych jachtach - tzw. bojerach. Jeśli udział w ekstremalnej rozrywce cię nie pociąga, to przynajmniej obejrzenie tego spektaklu będzie bardzo interesujące.

Alternatywą zimą są Góry Świętokrzyskie, które nie są najbardziej obleganą atrakcją turystyczną, co zdecydowanie jest ich zaletą. Szlaki będą puste, więc każdy, kto szuka odrobiny spokoju, znajdzie ją właśnie tam. Jednocześnie i w górach świętokrzyskich i na mazurach znajdziesz zimowe atrakcje dla dzieci w postaci krytych basenów, tras zjazdowych przystosowanych dla najmłodszych, a także lokalnych atrakcji w postaci kuligów, ognisk czy parków rozrywki. Jednocześnie nie spotkasz tu tłumów turystów, co oznacza, że będziesz mógł cieszyć się atrakcjami w swoim tempie. Nie bez znaczenia jest fakt, że ceny za noclegi są tu dwukrotnie niższe niż na przykład w Zakopanem.