Fajne miejsce na wakacje z dzieckiem w Polsce

Nasz kraj ma wiele do zaoferowania nie tylko dorosłym wczasowiczom, ale także dzieciom. Zakątków na ciekawe spędzenie rodzinnych wakacji jest w Polsce całe mnóstwo, a do tego z roku na rok przybywa hoteli i innych miejsc noclegowych, które są doskonale przygotowanie do przyjęcia najmłodszych gości. Wakacje z dziećmi w Polsce możesz spędzić zarówno nad morzem, w górach, jak i nad jeziorem. Do wyboru masz zarówno oblegane przez turystów kurorty, jak i mniej popularne miejsca. To, jaką miejscowość wybierzesz zależy od tego, czy pragniesz wypoczywać z dala od tłumu wczasowiczów.

Co brać pod uwagę wybierając miejsca na wakacje z dziećmi?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie na wakacje z dziećmi, weź pod uwagę kilka istotnych elementów. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że podróż szczególnie z małym dzieckiem może być mocno uciążliwa, dlatego też wybierz na wczasy miejsce, do którego z łatwością dojedziesz -stanie w wielokilometrowym korku dla dziecka będzie bardzo męczące. Wybierając się na wakacje z dzieckiem wybieraj miejsca, w których na najmłodszych wczasowiczów czeka moc atrakcji. Stawiaj na miejsca, w których możesz wypożyczyć na przykład rowery czy sprzęt wodny. Rezerwując pokój sprawdź, czy w obiekcie wybranym na pobyt znajduje się zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny plac zabaw. Jeśli zdecydujesz się wyjechać nad morze czy nad jezioro, wybierz obiekt, który dysponuje własną, czystą plażą  - zabierając dziecko nad wodę, zawsze wybieraj strzeżone kąpieliska.

Wakacje z dziećmi w Polsce – czy warto wyjechać nad morze?

Wśród osób, które planują wakacje z dziećmi w Polsce niezmienną, dużą popularnością cieszą się wczasy w miejscowościach położonych nad Bałtykiem. Wiele rodzin spędza je w dużych kurortach, w których nie sposób się nudzić nawet wtedy, gdy pada deszcz. Wolny czas w deszczową pogodę można spędzi na przykład w aquaparku – to atrakcja, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom w różnym wieku, jak i ich rodzicom. Rejsy statkami pirackimi, parki linowe, wakacyjne animacje – to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekają na wypoczywające na polskim wybrzeżu Bałtyku rodziny z dziećmi.

Wakacje z dziećmi w górach

Wakacje w górach – propozycja dla aktywnych

Chcesz spędzić czas z rodziną aktywnie – wybierz wakacje dla rodziny 2 + 2 w górach. Możesz wyjechać nie tylko w niższe Sudety czy Beskidy, ale też w Tatry, w których nie brakuje też łatwych szlaków dostępnych nawet dla osób z dziećmi w wózkach. Jednym z takich łatwych szlaków jest ten, który prowadzi przez Dolinę Kościeliską. Wybierając Tatry możesz zatrzymać się z rodziną nie tylko w Zakopanem, ale także w jednej z okolicznych miejscowości, na przykład w Białce Tatrzańskiej, Poroninie czy Murzasichlu. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje z dziećmi w kraju, wybierz położone w paśmie Sudetów Karkonosze. Nie brakuje w nich łatwych szlaków, na które śmiało możesz wyruszyć nawet z kilkuletnimi dziećmi. Z kolei w położonych w Sudetach miejscowościach czekają liczne atrakcje, które nie pozwolą na nudę, gdy zacznie popsuje się pogoda – dzieci kochają zabawy w wodzie, możesz swoje pociechy zabrać do aquparku. Atrakcje zarówno dla siebie, jak i dla dzieci znajdziesz też w Beskidzie Śląskim i Sądeckim. Do popularnych kurortów w Beskidzie Śląskim zalicza się Wisła, Ustroń i Szczyrk. Z kolei jedną z miejscowości godnych polecenia na wakacje z dziećmi w Polsce położonych w Beskidzie Sądeckim jest Krynica Zdrój.

Gdzie spędzić wakacje z dziećmi nad wodą?

Ciekawą alternatywą dla wakacji w jednej z nadmorskich miejscowości jest Pojezierze Mazurskie. To bardzo zróżnicowany region, w którym znajdziesz zarówno niezwykle popularne miejsca z niezliczoną ilością atrakcji dla dużych i małych, jak i zdecydowanie bardziej ciche i spokojne. Mazury to region wyróżniający się dużymi walorami przyrodniczymi, który jest doskonale przygotowany na przyjmowanie nawet najbardziej wymagających turystów. Stolicą regionu jest Giżycko – w mieście na dzieci czekają między innymi dmuchańce i wesołe miasteczko.

Gdzie wyjechać na wakacje z dziećmi?

Wszystko zależy od tego, jak Ty i Twoja rodzina lubicie spędzać wolny czas. Wiele też zależy od Waszych możliwości finansowych – ceny w popularnych kurortach są wyższe niż w miejscowościach, które latem nie przeżywają oblężenia turystów. Zarówno na Mazurach, jak i w górach i nad morzem znajdziesz obiekty noclegowe o różnym standardzie. Jeśli interesują Cię wakacje w Polsce z dziećmi all inclusive, na pewno znajdziesz ofertę odpowiednią dla siebie. Pamiętaj, że w wielu obiektach rezerwacji należy dokonywać znacznie wcześniej.