Gdzie wyjść z dzieckiem – manufaktura słodyczy

3
1051
Dość często mamy problem, gdzie by tu pójść, tak, żeby dzieci miały ciekawą atrakcję i nie znudziły się już po 10 minutach pobytu.

Powiem szczerze, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie fajne miejsca mamy w pobliżu, chodząc ciągle tam gdzie zawsze, bo sprawdzone, znane, a dość często wydaje nam się, że naszego dziecka takie miejsce na pewno nie zainteresuje. Tylko, że tam gdzie znane to wiadomo, że dzieciaki nie są już tak zafascynowane tym miejscem, dlatego stwierdziliśmy, że kończymy z utartymi ścieżkami i szukamy nowych atrakcyjnych miejsc dla dzieci i dla rodziców. Co jakiś czas będę wam tu podpowiadać, gdzie pójść z dzieckiem, a jeśli myślisz, że ciebie te wpisy nie zainteresują bo przecież mieszkasz na drugim końcu Polski, to powiem Ci od razu, że sporo podobnych atrakcji jest rozsiane po całej Polsce.

Manufaktura słodyczy w Kielcach, czyli Magia Karmelu jest otwarta od września 2014 roku, a my dopiero teraz ją odkryliśmy, chociaż może to najodpowiedniejszy moment, bo Artur jest w takim wieku, że wyrabianie lizaków bardzo go zaciekawiło. Mieści się ona w Aptece Wyobraźni Muzeum Zabawek i i Zabawy. Właśnie w tym miejscu dzieci mają okazję przyjrzeć się jak miłe Panie własnymi rękami wyrabiają karmel na kolorowe lizaki i cukierki, mało tego dzieciaki same mogą takiego lizaka zrobić i spróbować dopiero co zrobionych cukierków i chyba to jest dla nich największą frajdą. Dookoła kuszą kolorowe słodkości, które oczywiście można dla siebie kupić, a po pokazie wyrabiania lizaków dzieci mogą pobawić się w kąciku zabaw, a rodzice spokojnie wypić kawę i zjeść ciacho. Manufaktura słodyczy to takie miejsce z którego z uśmiechem wychodzą i dzieci i rodzice.
Podobne miejsca znajdziecie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i pewnie jeszcze w wielu miastach, sprawdźcie w internecie, gdzie jest takie miejsce najbliżej was i wybierzcie się tam ze swoimi dzieciakami bo na prawdę warto.
atrakcje dla dzieci świętokrzyskie
słodycze
moda dla chłopca
dodo ubranka dla dzieci
słodycze dla dzieci
atrakcje dla dzieci
magia karmelu

Jesienią byliśmy w Krakowie w muzeum lotnictwa, Artur był tak zaciekawiony tym miejscem i tak mu się spodobało, że dość często pyta kiedy tam wrócimy, chociaż przyznam Ci się szczerze, ja byłam pewna, że zanudzimy się tam jak nigdzie indziej.

Ubranka Artura i Antosi – Dodo

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi szalenie miło jeśli:

- polubisz i udostępnisz go dalej

- zostawisz komentarz.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami?

Koniecznie polub nas na Facebooku, dodatkowo dużo zdjęć, których nie pokazuję na blogu znajdziesz na naszym profilu na Instagramie.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here