3 produkty, które musisz mieć, żeby ułatwić zasypianie swojemu dziecku i wydłużyć swój wieczór

2
4844
Kiedyś pisałam Ci o tym jak uśpić dziecko, żeby przespało całą noc, kilka porad, które działają na większość małych dzieci jeśli są stosowane od narodzin każdego dnia. A co ułatwi zasypianie już starszym dzieciom? Powiedzmy takim przedszkolakom?

Wiadomo, że najważniejsze jest przytulenie, czytanie bajki i buziak na dobranoc, tego chyba każde dziecko oczekuje od swojego rodzica, ale są takie dzieci ( jak moje) , którym to nie wystarczy. I tak, każą przy sobie siedzieć aż nie usnął, a wiadomo, że matka czeka cały dzień na moment w którym będzie mogła cichutko wyjść z pokoju dziecka i odetchnąć bez ciągłego mamoooo.
I co po tym buziaku zrobić, żeby nie siedzieć kolejnej godziny przy łóżeczku dziecka?
Dać mu przyjaciela, który nas zastąpi.
1. Przytulanka – usypianka z bijącym sercem
Znacie takie misie, prawda? Czym ten pluszak wyróżnia się od innych dostępnych na rynku? Po pierwsze oprócz dźwięku bijącego serca, ma też dźwięk szumu, oraz 4 kołysanki. Sam uaktywnia się na płacz dziecka lub dotyk i wyłącza się automatycznie po 10 minutach. Oczywiście poziom głośności jest regulowany. U nas szumiące misie sprawdzają się u Antosi od urodzenia do dziś i skutecznie usypiają nie tylko ją, ale i mnie 😉 Do tego przytulanka występuje w 3 wzorach: owieczka, piesek i osiołek, może służyć przez wiele lat po wyjęciu modułu dźwiękowego jako miś do zabawy. Warto ją mieć już od narodzin dziecka.

2. Lampka nocna Lou

To coś dla dzieci, które wolą spać przy zaświeconym świetle. Lampka ta posiada dwa niezależne od siebie źródła światła, pierścień i małą sowę w środku. Każde z nich można włączyć osobno i osobno regulować poziom światła. Wtedy gdy chcemy, żeby było jaśniejsze włączamy i pierścień i sowę na maksymalny poziom, spokojnie przy takim świetle można przeczytać bajkę, natomiast kiedy chcemy uzyskać miłe, przytulne i delikatne światło wyłączamy pierścień, a natężenie światła sowy zmniejszamy do minimum. Funkcję auto wyłączenia również można ustawić osobno dla pierścienie i sowy, to urządzenie jak dwa pozostałe reaguje na płacz dziecka i samo się włącza.

 

 

3. Na koniec mój hit, coś dla starszaków pingwinek Zoe – lampka z głośnikiem bluetooth
Taki mały niepozorny pingwinek, w którym od razu zakochują się wszystkie dzieciaki, bo wygląda przyjaźnie, ma mnóstwo ciekawych  przycisków i główkę która świeci. Mojemu Arturowi ze wszystkich 3 przedmiotów, ten spodobał się najbardziej. I nie wiem czy to zasługa wyglądu tego urządzenia, dźwięków które wydaje, czy tego, że jest też głośnikiem dzięki, któremu może słuchać swoich ulubionych piosenek bardzo głośno, ale od kiedy go mamy zasypia z nim codziennie. Pingwinek jest twardy więc przytulać do niego się nie da, ale za to ma uchwyt dzięki któremu można go ze sobą wszędzie zabrać, przyczepiając do plecaka lub wózka. Ma cudowną kołysankę z melodią graną na pianinie – zdecydowanie jest to najpiękniejsza kołysanka jaką słyszałam w urządzeniach tego typu dla dzieci, to właśnie przy niej zasypia mój syn, ja sama uwielbiam jej słuchać. Oprócz tej melodii ma zaprogramowane 4 kołysanki i uspakajające odgłosy natury, oczywiście dźwięk bijącego serca i szum dla mniejszych dzieci. Pingwinek wyposażony jest w Baby Sensor, czujnik który włącza się na dźwięk płaczu dziecka lub ruchu, czyli jeśli dziecko obudzi się w nocy usłyszy swoją ulubioną kołysankę, a po 20 minutach sama się wyłączy. Natężenie lampki można regulować, a urządzenie występuje w trzech kolorach. Jest to produkt, który ma najwięcej funkcji i spokojnie posłuży nam od urodzenia dziecka przez wiele następnych lat.

 

Wszystkie te trzy produkty są wyprodukowane przez holenderską markę Zazu, której już jedną lampkę pokazywałam Ci tu . Wyróżnia je świetny design, który podoba się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym i fantastyczna jakość. Te produkty są bezpieczne dla naszych dzieci i przetrwają wiele lat, są łatwe w użyciu, bawią i uczą, a w dodatku dodają naszym dzieciom pewności siebie i umożliwiają samodzielne zasypianie w miłej i bezpiecznej atmosferze. Wszystkie ich produkty możecie zobaczyć TU.
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi szalenie miło jeśli go polubisz, udostępnisz dalej lub zostawisz komentarz. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami? Koniecznie polub nas na Facebooku, dodatkowo dużo zdjęć, których nie pokazuję na blogu znajdziesz na naszym profilu na Instagramie.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi szalenie miło jeśli:

- polubisz i udostępnisz go dalej

- zostawisz komentarz.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami?

Koniecznie polub nas na Facebooku, dodatkowo dużo zdjęć, których nie pokazuję na blogu znajdziesz na naszym profilu na Instagramie.

2 KOMENTARZE

  1. My zapalaliśmy lampkę każdego wieczoru, aż któregoś razu sprawdzałam przez uchylone drzwi czy córeczka już zasnęła, a tam światło zgaszone, a dziecko śpi. Mała spryciula sama zgasiła i poszła spać. Od tej pory na pytanie czy zostawić zapalone światło odpowiada stanowczym 'nie'. No i zasypianie krócej trwa. Widocznie te światło jej nie pasowało. Uwielbiam te momenty gdzie widać jej samodzielność. Jest już taka duża!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here